Побачив світ «Український Православний Канонік»

У неділю, 26 серпня 2012 р.Б., сталася визначна подія у історії не тільки нашої, Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ, а і усій  Православної Самбірщині – презентація нового «Українського Православного Каноніка».

Нове видання було підготоване у Свято-Введенським чоловічим монастирі Львівсько-Самбірської єпархії УАПЦ ігуменом Іоаном (Йоникам) та головою прес-центру Львівсько-Самбірської єпархії протоієреєм Сергієм Горбиком.

Як відзначив Преосвященний владика Іоан, витаючи авторів, це фактично є відновлене книгодрукування у Свято-Введенському монастирі, який є наслідником та продовжувачем справи однойменного древнього монастиря початку XVII століття, що стояв с. Угерці, передмісті Самбора – справи славних синів Самбірщині: ченця Павла Домбжиєва Людковича та ієромонаха Сильвестра.

Continue reading

Молимось за усіх іконописців Київського Православ’я

Сьогодні, 8/21 серпня Київське Православ’я святкує пам’ять преподобного Григорія, іконописця Києво-Печерського (його житіє, тропар, кондак та величання, можна почитати тут: http://uaoc-ls.com/2011/08/22/prepodobnyj-hryhorij-ikonopysets-pecherskyj/). Цей святи від древності вважався небесним покровителем та охоронцем усіх іконописців Київської Русі, а день його пам’яті – святом усіх білоруських та українських художників.

Вибір власне 8/21 серпня для молитов об усіх художників був не випадковий. Літо – це ліпший час для розпису храмів, а саму працю звичайно бажали скінчить до свята Успіння Божої Маті або до новоліття – 1 вересня.

Continue reading

19 серпня – Преображення Господнє

БОГ ЗНАЄ СВОЇХ (стислий виклад Священної Ісихії)  

Православне богослов’я будує своє вчення про Бога як про світло, що діє в цьому світі, через яке світ рятується, освічується та преображається. “Ви – світло світу” (Мф. 5.14) – говорить Христос своїм учням. Світло є ключовим розумінням православного благовістя та образом, даним в Євангелії для осягнення Бога.  

Continue reading

Не такий страшний Баламанд, як його малюють

Отець Орест-Дмитро Вільчинський знову проявив себе в якості провідного пророка, чи радше найгаласливішої Касcандри антиекуменізму в УГКЦ. У цей раз він у своїй статті «Баламанд: баламутна декларація чи богослови-баламути» – див. http://www.catholicnews.org.ua/balamand-balamutna-deklaratsiya-chi-bogoslovi-balamuti#point, спробував поставити під сумнів значення Баламандського прориву в католицько-православних відносинах.

Continue reading

Нищення церков на Холмщині: Католицька Церква як інструмент етноциду українського народу

На початку 1938 р. ніхто з холмщаків не припускав, що може статись ще щось гірше, ніж звичайна холмська дійсність. І справді, губити, здавалося, більше не було чого. Бо після 1918 р., після настановлення над цією землею польської влади, поляки зачинили майже всі церкви, 169 церков висвятили на костели, відібрали від української Церкви й роздали ксьондзам та колоністам понад 17.000 гектарів найкращої землі, заборонили працювати культурно-освітньому товариству «Рідна Хата», забрали його бібліотеки, понищили все майно, припинили діяльність українських кооператив, цілком знищили українське шкільництво, заарештували свідомих громадян…

Continue reading

Католицизм – це не Антиправослав’я

Сумні роздуми про статтю «Екуменізм по-православному» о. Ореста-Дмитра Вільчинськогоhttp://www.catholicnews.org.ua/ekumenizm-po-pravoslavnomu#point

Від редакції.

Після публікації серії статей про прозелітизм УГКЦ на Сході України (як на нашому порталі, так і інших українських релігійних ЗМІ), розгорнулася жвава дискусія про цю з’яву. Ця, на наш погляд дуже цікава, публікація відомого греко-католицького вченого п. М. Крокоша вперше з’явилася на сторінках його власного блогу на сайті РІСУ, але невдовзі пропала не тільки ця стаття але й сам блог… Зважаючи на цікавість матеріалу, наш сайт, з згоді автора, публікує дану статтю.

Continue reading