ПРАВДА БОЖА ЗАВЖДИ ПЕРЕМАГАЄ…..

З глибин народної мудрості дійшли до нас прислів’я: «Бог правду бачить, та не скоро скаже», «Брехнею світ пройдеш, а назад не вернешся». У 1990 році на Буковину, до Чернівців, прибув молодий Єпископ Данило (Ковальчук) і привіз ідею створення Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ). Здавалося, що така ідея прийдеться до душі православним буковинцям. Але батюшки церков Московського Патріархату (МП) не підтримали Владику Данила, не сказали людям, своїм парафіянам правду, що слово «автокефалія» означає незалежність, що в незалежній державі Православна Церква має бути незалежною.

Проти Владики Данила розпочали шалену боротьбу. Ображали його, погрожували фізичною розправою, називали антихристом, уніатом. Брехали, що автокефалія – це значить унія.

Якби батюшки МП не обдурювали людей, то у нас би не було президента-зека, і не було б сьогодні війни на сході України.

Владика Данило, не маючи підтримки ні від духовенства, ні від влади, змушений був молитися з горсткою прихильників ідеї автокефалії та відправляти служби Божі на природі, під куполом неба, в будь-яку погоду. І тут же, на площі, вчив молодого чоловіка, Георгія Єлащука з Чернівців, бути священиком.

Довго в таких умовах неможливо було працювати, і Владика Данило почав будівництво нових храмів. Сьогодні їх налічується до п’яти десятків. Серед них – два монастирі, у Шипинцях і Васловівцях.

Але для себе Владика нічого не збудував і не заздрить колишньому митрополитові Чернівецькому Онуфрієві з його маєтками, бо він – аскет і живе на «доходи» з власного городу в рідному селі Голинь Калуського району. 10 останніх років отримує ще мінімальну державну пенсію за віком.

Не всім священикам була до вподоби вимогливість Владики до себе й до них. Тому група невдоволених почали вимагати замінити Владику Данила єпископом-буковинцем. Натомість у 1997 році Патріарх Філарет розділив Буковинську Митрополію навпіл, забравши в Данила 27 парафій, і спеціально висвятив для них єпископа Кіцманського і Застанівського Никона. Далі був єпископ Варлам, потім єпископ Марк, а згодом Онуфрій, але жодного буковинця. На сьогоднішній день, за даними Вікіпедії, у Владики Данила 130 парафій, а в Онуфрія – 30. А є ще ж і Герман з, начебто, 10-ма парафіями. Аж три архієреї в кількох районах Буковини!

Уже понад 20 років на ділянці, виділеній Владиці Данилові для будівництва храму Різдва Христового, присвяченого 2000-літтю Різдва Христового, Кіцманська єпархія будує храм за типовим, а не задуманим Владикою Данилом проектом.

Сьогодні всі побачили, що ідея автокефальної Православної Церкви, з якою Владика прийшов на Буковину, перемогла. 6 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій дарував Україні Томос про автокефалію Православної Церкви України. Люди побачили на власні очі цей документ, який проголосив незалежність ПЦУ; переконалися, що ця Церква канонічна й автокефальна (незалежна). Та МП, який сподівався на пшик, тепер називає Томос нісенітницею. Ці протиріччя спонукали багатьох людей до вивчення справжньої історії.

Стало відомо, що російський історик Руслан Скринніков написав монографію «Россия накануне смутного времени». У четвертій главі «Борис Годунов» Скринніков розповів історію створення Московської патріархії. Було це так. У 1588 році Константинопольський Патріарх Ієремій ІІ приїхав до Москви. Його зразу ізолювали, арештували і запропонували перенести патріархію з Константинополя до Москви, а резиденцію – в глушину, до міста Володимир. Ієремій не погодився. Переговори були важкими і тривалими. Дяк Андрій Щикалов погрожував помічникові Патріарха Єрофієві утопити його в річці, якщо Ієремій не погодиться.

Тайні переговори тривали другий рік. Патріарх Ієремій був морально зломлений і готовий підписати все. Врешті-решт москалі принесли грекам документ, начебто відбувся Собор, серед учасників якого були Ієремій з Єрофієм, на якому з трьох митрополитів вибрали патріархом найдостойнішого, Іова, – улюбленця розумово відсталого царя Федора. Погрози змусили греків підписати грамоту, зміст якої був їм незрозумілий, бо вона не була перекладена їхньою мовою.

Але Єрофій тут же таємно наклав на цю грамоту прокляття, яке збувається сьогодні, через 400 років. Тепер зрозуміло, чому МП не показує нам свій Томос, як запропонував Президент Порошенко. У них Томосу не було, нема і вже не буде.

Деякі сучасні богослови, історики, релігієзнавці та інші вчені називають МП фейковою церквою в фейковій країні.

Свідомі українці переходять до ПЦУ. Божа правда перемагає.

Батюшки, вибачитеся перед людьми за ту неправду, яку ви говорили і говорите людям, і просіть у Господа прощення за свої гріхи, якщо ви вірите в Бога.

Доречно вибачитись і перед Митрополитом Данилом за нанесені йому образи і запросити на спільне богослужіння в Свято-Духівський собор у Чернівцях, збудований першим Буковинським Митрополитом Євгеном Гакманом. Владика Данило став ініціатором і фундатором монастиря та Свято-Преображенської церкви на місці садиби родини Владики Євгена.

Продовжуючи справу Митрополита Євгена, Владика Данило відродив філософсько-теологічний факультет у Чернівецькому університеті. Шкода, що з вини сьогоднішніх керівників університету та факультету усунуті від роботи на факультеті Владика Данило з усіма, хто відроджував факультет, а підготовка теологів зведена нанівець. Бог бачить цю правду і настане час, коли про неї також скаже.

Олександра Попелюк