Стародавній Київський Православний чин всепрощення у Сиропусну неділю

Після відпусту Літургії або вечірні у Сиропусну неділю, начинають співати Псалом 50, покаянний. У часі читання Псальма, усі архієрей і священики виходять з олтарю та встають на амвоні обличчям до вірних.

Псалом 50

Помилуй мене, Боже, з великої милости Твоєї, і з великого милосердя Свого загладь беззаконня мої! Обмий мене зовсім з мого беззаконня, й очисти мене від мого гріха, бо свої беззаконня я знаю, а мій гріх передо мною постійно. Тобі, одному Тобі я згрішив, і перед очима Твоїми лукаве вчинив, тому справедливий Ти будеш у мові Своїй, бездоганний у суді Своїм. Отож я в беззаконні народжений, і в гріху зачала мене мати моя. Ото, полюбив єси правду в глибинах, і в таємних речах виявляєш премудрість мені. Очисти ісопом мене, і буду я чистий, обмий Ти мене і я стану біліший від снігу. Дай почути мені втіху й радість, і радітимуть кості, що Ти покрушив.  Обличчя Своє заховай від гріхів моїх, і всі беззаконня мої позагладжуй. Серце чисте створи мені, Боже, і тривалого духа в моєму нутрі віднови. Не відкинь мене від Свого лиця, й не бери Свого Духа Святого від мене. Верни мені радість спасіння Твого, і з лагідним духом підтримай мене. Я буду навчати беззаконців доріг Твоїх, і навернуться грішні до Тебе. Визволь мене від переступу кровного, Боже, Боже спасіння мого, мій язик нехай славить Твою справедливість! Господи, відкрий мої уста, і язик мій звістить Тобі хвалу, бо Ти жертви не прагнеш, а дам цілопалення, то не любе воно Тобі буде. Жертва Богові зламаний дух; серцем зламаним та упокореним Ти не погордуєш, Боже! Ущаслив Своїм благоволінням Сіон, збудуй мури для Єрусалиму, тоді Ти полюбиш Собі жертви правди, цілопалення та приношення, тоді покладуть на Твій вівтар тельців!

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Архієрей, а коли його немає, то архімандрит (ігумен) або настоятель:  

Архієрей або настоятель: Пригадаймо собі, брати і сестри, всіх тих, які нас образили, скривдили, або провинились супроти нас.

Брати: Зі щирого серця прощаємо всім тим, які нас образили, скривдили, або провинилися супроти нас.

Архієрей або настоятель: Пригадаймо собі, брати і сестри, всіх тих, яких ми свідомо чи несвідомо образили, скривдили, або прогнівили.

Брати: Зі щирого серця признаємось, що згрішили супроти ближніх, свідомо чи несвідомо образили, скривдили і прогнівили та з цілого серця просимо прощення.

Архієрей,архімандрит або настоятель, а також усі священики, що стоять на амвоні, кланяються до землі вірним, а потім встають на коліні:

Архієрей або настоятель: Благословіть, брати і сестри, і простіть мені, грішному, чим згрішив я в цей день та по всі дні життя мого словом, ділом, думкою і всіма почуттями моїми.

Брати: Бог нехай простить і помилує вас, чесний отче, і ми вам прощаємо.

Архієрей або настоятель: Простіть мені, брати і сестри, якщо я через забуття чи недбайливість не сповнив усіх своїх обов’язків супроти вас.

Брати: Бог нехай простить і помилує вас, чесний отче, і ми вам прощаємо.

Архієрей або настоятель: Простіть, брати і сестри, мені та всім моїм співбратам у священстві за все, чим ми прогрішились проти вас.

Архієрей, архімандрит або настоятель, а також усі священики, встають з колін. Брати кланяються до землі архієрею та священикам, встають на коліні.

Брати: Благословіть, Преосвященний владика та чесні отці, і простіть нам, грішним, чим згрішили ми в цей день та по всі дні життя нашого словом, ділом, думкою і всіма почуттями нашими.

Архієрей або настоятель: Благодаттю Своєю Бог нехай простить всі гріхи ваші і помилує вас, і я вам прощаю.

Брати: Благословіть, чесний отче, і простіть нам, грішним, якщо ми через забуття чи недбайливість не сповняли своїх обов’язків супроти вас.

Архієрей або настоятель: Благодаттю Своєю Бог нехай простить всі гріхи ваші і помилує вас, і я вам прощаю.

Брати: Благословіть, чесний отче, і простіть нам, грішним, провини наші добровільні і недобровільні, свідомі і несвідомі, які ми вчинили словом, ділом, чи думкою, і всіма почуттями нашими.

Архієрей або настоятель: Благодаттю Своєю Бог нехай простить всі гріхи ваші і помилує вас, і я вам прощаю.

Люди встають з колін і промовляють, разом з архієреям та священиками молитву святого Єфрема Сирійського:

Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, недбайливості, властолюбія і пустослів’я віджени від мене (доземний поклін).

Духа чистоти, покори, терпеливості й любові даруй мені, рабу Твоєму (рабі Твоїй) (доземний поклін).

Так, Господи Царю! Дай мені бачити гріхи мої, і не осуджувати брата мого, бо Ти благословенний навіки. Амінь (доземний поклін).

Після цього люди підходять і цілують хрест у руках священика, а потім перепрошують один одного. Хор в цей час співає ірмоси покаянного канону святого Андрія Критського «Помічник і Покровитель…» або, згідно Афонської традиції, стихири Пасхи «Хай воскресне Бог…»