ПАТРІАРХ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ: МОСКВА НАМАГАЄТЬСЯ ВКРАСТИ СВЯЩЕНИКІВ І ХРИСТИЯН – ЗАКРИЄМО ВУХА НА ОБІЦЯНКИ

Патріарх Олександрійський Федор видав сьогодні, 13 січня 2022 року, Енцикліку для духовенства Патріархату в Африці. У своїй енцикліці він каже про «вовків» і брехунів, які зверталися до духовенства Олександрійського Патріархату.

Як підкреслив Олександрійський Патріарх, ці «вовки» підійшли «без жодного благословення чи дозволу» Патріархату до деяких частин Африки і посіяли бур’яни розколу, «які росли і жали і загрожують потопити роботу нашого Апостольського Патріархату, який це робить зусиллями, жертвами і кров’ю протягом багатьох десятиліть».

Фактично, визнавши право Вселенського патріархату як єдиного, уповноваженого надавати автокефалію, він наголосив, що з рішенням Вселенського патріархату про надання Томосу про автокефалію Церкві України «наш Патріархат погодився, як погодився. зі священними канонами і традицією нашої Церкви».

Тоді Патріарх Федор додав: «На жаль, Російська Церква у відповідь порушила Традицію Вселенських Синодів, яку до сьогодні поважали всі Патріархи Російські, і поспішила заснувати тут свою Церкву (Екзархат), у благословенної Африці» — акція, яка суто натхненна «колоніалізмом» і намагається «вкрасти» священиків і християн з нашого Патріархату, використовуючи несанкціоновані засоби. Ця дія абсолютно ворожа нашому Патріархату, оскільки суперечить багатьом священним канонам, які забороняють одній Церкві порушувати кордони іншої».

Він закликав духовенство Олександрійського Патріархату «зберігати вірність нашому Патріархату, який проповідував вам Євангеліє Христове і дарував вам Святе Хрещення, закрити вуха і очі на обіцянки та брудні підмани – (як «тридцять срібняків Юди») – бо це роблять люди, про існування яких до вчорашнього дня було невідомо, бо духовна небезпека величезна. Завжди враховуйте наші нескінченні жертви, щоб утвердити присутність Православної Церкви в Африці і щодня і з ділами любові давати свідчення Євангелія на нашому улюбленому континенті».

Orthodox Times