КОНСИСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (КОНСТАНТИНОПОЛЬСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ) ЖОРСТКО ВІДПОВІЛА МОСКВІ!

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА В США

КОНСИСТОРІЯ УПРАВЛІННЯ ЗВ’ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Після Предсоборної наради Предстоятелів Православних Церков, яке відбулося в Женеві кілька тижнів тому, в інтернеті з’явилося безліч публікацій про дискусії та рішеннях, що відбувалися і були прийняті на цих зборах. Джерелом цієї інформації стала прес-служба Московського Патріархату. Більшість інформації містило надзвичайно різку критику на адресу ієрархів Українських Православних Церков в США і Канади. Велика частина цієї критики була абсолютно неправдивою, зокрема, цитування слів Вселенського Патріарха Варфоломія у відповідь на критику, що прозвучала в ході Женевської зустрічі.

Прочитавши цю інформацію, Митрополит Антоній разом з єпископом Данилом негайно запросили аудієнцію у Його Всесвятості Патріарха Варфоломія, щоб обговорити переговори, що відбулися в Женеві, і дізнатися правду про ситуацію. Ця зустріч відбулася ввечері, у четвер 18 лютого. Ми не були здивовані, почувши зовсім іншу інтерпретацію Женевських дискусій, разом з незмінним зобов’язанням Його Всесвятості по відношенню до своїх духовних чад в Україні і турботою про них, оскільки Константинопольський Патріархат залишається для України Церквою-Мати. Незабаром ми підготуємо власну відповідь на помилкові твердження.

Його Всесвятість запросив Митрополита Антонія та єпископа Данила залишитися в Константинополі (суч. Стамбулі) до суботи 21 Лютого, щоб звершити Божественну літургію для української громади міста та регіону в церкві святителя Миколая, яка була передана українській громаді для здійснення богослужінь хоча б раз на місяць.

21.02.2016 р.

Переклад українською мовою – «Київське Православ’я»

Джерело https://uocofusa.org/