ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОСЛАВНИХ ЄПИСКОПІВ ПОЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву, та всім вірним дітям Української Православної Церкви в Діаспорі і в Україні.

«Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити»

(Стихира Пасхи)

Високопреподобні і преподобні отці! Дорогі брати і сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У цей радісний і святий день преславного і Божественного Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа від усієї душі вітаємо всіх вас православних християн з Пасхою Господньою! Величне свято Воскресіння Христового спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця добротою і любов’ю до Бога і ближнього. Воскресіння Христове об’єднує всіх нас вірою у перемогу світла над темрявою, добра над злом, життям над смертю. Святий апостол Яків нагадує нам: «Бо як тіло без душі мертве, так і віра без діл мертва» (Як 2:26). Тому в ці радісні і Пасхальні дні з особливою старанністю ми повинні молитовно намагатися полегшити страждання пригнічених скорботою, підбадьорювати занепалих духом, нести милосердя, любов, співчуття і допомогу тим хто потребує і чекає її від нас.

Кожна людина, а можливо і цілі народи у своєму житті проходять через різного роду випробовування, зневаги, страждання, і часто при цьому говорять про перемогу зла над добром. Скільки разів у своєму житті і ми самі впадаємо у відчай. Для того, щоб уникнути розчарування і зневіри, потрібно пам’ятати, що зло і неправда вже подолані і переможені Воскресінням Христовим. З вірою в Воскреслого Христа багато поколінь християн звершували свій життєвий шлях, здійснювали подвиги посту і молитви, терпіли страждання і скорботи, приймали смерть, але твердо вірили в майбутнє воскресіння і вічне життя з Христом. Cв. Іоан Золотоустий говорить: «Сьогодні люди з’єдналися з ангелами, і одягненні в тіло разом з безтілесними силами, тепер возносять піснепіння. Сьогодні знищенна влада диявола, сьогодні розірвані пута смерті, ударемнена перемога зла і пекла. Через своє Воскресіння Христос відкрив нам дорогу до спасіння».

Для кожного українця Пасха Христова у цьому році має велике і особливе значення, бо всі ми віримо і молимось, що Воскреслий Христос допоможе нашому народу і нашій Батьківщині – Україні перемогти ворога, подолати всі труднощі і перешкоди, які випали на долю людей. Ми знаємо, що у Христа Спасителя також була Голгофа, але після неї прийшло Воскресіння. Ці слова подають надію нашому українському народу на те, що після кровоточивої війни, розбрату, і ми сподобимось надзвичайної радості, миру і єдності. Без Воскресіння Христового не було б нашої віри, а без віри не було б вічного життя, тому що віра у Воскреслого Христа це наша суть і наше духовне єство. Воскресіння Христове стало серцем та основою християнства. Свята Церква молитовно взиває небо і землю до торжества Божої радості. “Небеса ж нехай достойно веселяться, і нехай радіє земля, і нехай святкує світ видимий і невидимий, – Христос бо Воскрес, радість вічна (Ірмос 1-ої пісні). Нехай ця світла і Пасхальна радість спонукає нас ще раз скласти подяку Господеві за Його велику і безмежну любов до нас.

A як ми християни повинні відповісти на цю Божественну любов і жертву до нас грішних? Ми повинні все своє життя направити на подяку Богові, на виконання Його заповідей і навчитися любити кожну людину так, як і нас полюбив Бог. A шлях до цього відкритий нам силою Христового Воскресіння.

Після Воскресіння Господь з’явився апостолами, і привітав їх словами: «Мир Вам». I після слів Христа апостоли відчули цей Мир у своїх серцях, і замість страху прийшла радість, прийшов Божий Мир. Сьогодні слова «Мир Вам» є дуже важливі і актуальні для українського народу. Мир який приносить Христос – це також Мир між народами і людьми.

Святкуючи Пасху Христову ми повинні пам’ятати, що у світі сьогодні є багато суперечок і несправедливості, які викликають опір і протистояння, не бракує їх і у нас. Тому нехай до всіх куточків землі, а особливо до нашої України, линуть вітання Христа Cпасителя «Мир Вам». У свою чергу почуймо і ми цей голос Воскреслого Христа, бо тільки любов щира, а разом з тим і терпелива, принесе нам дар довгоочікуванного Миру

У ці радісні веснянні дні пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії і сподівання на краще майбутнє. Тому стараймося примножити у себе добрі справи, світлі помисли, які будуть сприяти відродженню і єднанню нашої української нації.

У ці святкові і Пасхальні дні ще раз сердечно вітаємо духовенство, дияконство, монашество нашої Української Православної Церкви в Діаспорі, нашу молодь і дітей, а особливо наших братів і сестер на Батьківщині – котрі переносять різного роду труднощі і випробовування захищаючи свою Батьківщину, і весь побожний Український народ в Україні і Діаспорі.

Ми віримо і молимось, що Господь допоможе, щоб в Україні була єдина Православна Церква, бо тільки за умови духовного єднання український народ здобуде і єдність нації. Не може бути сильним українське суспільство, якщо не має духовної єдності. Тому мир, любов і єдність нехай завжди будуть між нами.

В цей радісний день Світлого Христового Воскресіння простімо один одному всі образи і кривди, обнімімося і радісно заспіваймо: «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах життя дарував!»

Воістину Христос Воскрес!

З архипастирським благословенням,

† ЮРІЙ, Митрополит Української Православної Церкви в Канаді

† АНТОНІЙ, Митрополит Української Православної Церкви США Місцеблюститель Української Православної Церкви в Діаспорі

† ІОАН, Архиєпископ Української Православної Церкви в Діаспорі

† ЄРЕМІЯ, Архиєпископ Української Православної Єпархії Бразилії та Південної Америки

† ІЛАРІОН, Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

† АНДРІЙ, Єпископ Української Православної Церкви в Канаді

† ДАНИЇЛ, Єпископ Української Православної Церкви США