АКАФІСТ ВВЕДЕННЮ В ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

КОНДАК 1

Вибраній Предвічним Царем Богородиці Марії – ангелів і людей Цаариці. що прийшла одного разу до храму Господнього і увійшла у Святая Святих на заручини дівоцтва Свого Женихові Небесному, щоб виховуватися у Божому Домі, достойне вшанування від щирого серця приносимо, а Ти як могутня Заступниця наша від усяких бід і скорбот нас охорони, щоб ми з любов’ю щиро співали Тобі:

Радуйся. Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

ІКОС 1

Сила-силенна архангелів і ангелів злетілася з висот небесних, щоб бачити славне Твоє, о Божа Мати, у храм Господній введення. Разом з товариством чистих земних дів невидимий собор безтілесних істот весело йшов супроводжуючи Тебе, Пречиста Діво, та як посудину вибрану для Бога за велінням Господнім оберігаючи, і як Володарці прислуговуючи. Ще не розуміючи сили тайни Твоєї, але бачачи Тебе, переповнену невимовною небесною чистотою, усі, хто там був і бачив Тебе, жахнулися і зі страхом великим так заспівали Тобі:

Радуйся, обрадованная Діво, що Матір’ю Царя маєш стати.

Радуйся, пошанована Царице, що йдеш в храмі Господньому жити.

Радуйся, Дочко Бога Отця вибрана і прославлена.

Радуйся, бо Ти для Бога Сина Матір’ю від усіх віків призначена.

Радуйся, бо Ти для Бога Духа Святого – Невіста у шлюбі незбагненному.

Радуйся, піднесена до небес Володарко усього створіння видимого і невидимого.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 2

Праведні родичі Твої, Всесвята Діво, бачачи, що сповнилося Тобі від народження три роки і прийшов час виконати обітницю свою – віддати Тебе в дар Богові, покликали до Назарета усю родину свою від царського і архієрейського родів та священиків, запросили також багато дівчат непорочних, щоби всі іч запаленими свічками проводили Тебе, як пророчило Святе Писання: «Приведуть Цареві діви услід її, близькі її приведуть Тебе, приведуть з веселими піснеспівами і введуть у храм Царя». І так усі разом зібравшись та помолившись за Тебе Богові, заспівали Йому: Алилуя.

ІКОС 2

Відкриваючи розум Небесний, Богоотроковице, Ти не хотіла в бідному одязі увійти до храму Царя Небесного, тому заради цього була гарно одягнена зі славою великою, щоб сповнилося на Тобі пророцтво Давида праотця Твого: «Постала праворуч від Тебе, в ризи позолочені одягнена і прикрашена». І коли Ти як Божа Невіста була так прибрана І усе було готове для входу Твого, – повели Тебе родичі Твої, як трирічне ягнятко в Єрусалим, так співаючи Тобі:

Радуйся, бо зодягнена була Ти в рясне золото чистоти і дівства.

Радуйся, бо прикрашена була Ти чеснотами краси небесної.

Радуйся, Дочко Царева, бо усю славу дівочу в собі маєш Ти.

Радуйся, Невісто Божа, що спішиш стати праворуч Жениха Небесного.

Радуйся, одухотворений Кивоте Божий, бо посеред дівиць, що грали, похід свій завершила Ти.

Радуйся, найчистіший Храме Спасителя, що до храму законного дорогу Свою направила. Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 3

Сила Вишнього осінила Тебе і Дух Святий зійшов на Тебе й протягом трьох днів вів дорогою, допоки увійшла Ти в Єрусалим і наче Кивот Божий була введена до храму Господнього, Богородице Діво, щоб збулося слово псалмоспівця: «Видимий був похід Твій, Боже, похід Бога мого Царя, що у Святому». Так за велику небесну чистоту Свою Ти сподобилася стати храмом Божим, в якому Дух Святий бажає жити і зробив Тебе Вмістилищем Своїм – поселенням небесним, щоби знову на Тобі сповнилося інше Писання, що говорить: «Освятив Ти Поселення Свої, Вишній. Святий храм Твій, Господи, дивний насправді». Тож і ми за це співаємо Тобі: Алилуя.

ІКОС 3

Маючи три роки, Всесвята Діво, Ти до храму була приведена, а святі родичі Твої – одні з однієї місцевості, другі з іншої – взяли за руки Тебе, Богом даровану Дочку свою, і покірно й чесно вели Тебе до храму, промовляючи: «Рушайте наперед діви зі свічками, ідіть поперед Богоотроковиці» І всі – багато рідних, сусідів, знайомих і священиків – весело рушили, тримаючи в руках свічки запалені, обступивши Тебе, наче зірки місяць світлий. Увесь Єрусалим зійшовся, щоб побачити небачену процесію і з великим подивом оглядали трирічну Дівчинку, у славу зодягнену і світильниками пошановану, і так заспівали Тобі:

Радуйся, трирічна тілом і від Небес більша.

Радуйся, багатолітня духом і Вища від сил небесних.

Радуйся, непорочна Овечко, що чисте дівство принесла в жертву Своєму Богові.

Радуйся, неосквернена Голубко, що чистотою Своєю здивувала Ангелів.

Радуйся, що дівчатками чистими Ти до Господа приведена.

Радуйся, що з свічками засвіченими й світильниками супроводжували Тебе.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 4

Пройнятий бурею внутрішніх сумнівів, первосвященик Захарія знітився, бачачи Твоє, Пречиста, славне приведення і наближення до воріт храму Господнього, що були до сходу поставлені і замкнені. Але коли згадав пророцтво Ієзекіїля давнього: «Ворота замкнені будуть і ніхто не перейде через них, але Господь Бог пройде ними, І залишаться замкнені», сповнився Духа Святого і одержавши об’явлення з висоти, щоб відкрити приведеній Богоотроковиці замкнені двері, заспівав Богові: Алилуя.

ІКОС 4

«Слухай Дочко і поглянь, і прихили вухо Твоє, забудь людей Твоїх і дім батька Твого, і забажає Цар доброти Твоєї», – так промовили до Тебе, Всесвята Діво, родичі Твої, коли приведена була Ти до храму Господнього. Священики, які звершували службу, бачачи прихід Твій, вийшли назустріч славному Твоєму введенню і з піснями прийняли Тебе як майбутню Матір Архієрея Великого, що Небеса пройшов, промовляючи:

Радуйся, передбачене пророками Благовоління Божого предображення.

Радуйся, проповідуване людям Спасіння, нині нам очевидно явлене.

Радуйся, Ангелами небесними ЗІ славою супроводжувана.

Радуйся, ієреями Божими радісно зустрінута.

Радуйся, бо Ти дім Батька Твого і людей своїх залишила.

Радуйся, бо Ти дім Божий появою Своєю освятила.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 5

Будучи Боговмістимим храмом, Богородице Діво, Ти до храму законного зі славою була приведена, щоби сповнилося пророцтво пророка Агея: «І наповню храм цей славою, і великою буде слава храму цього останнього більше ніж першого, говорить Господь Вседержитель». Мати ж Твоя, що привела Тебе до церковного входу, промовила до Тебе: «Іди, Дочко, до Того, Котрий подарував мені Тебе. Іди, Кивоте освячення, до благого і доброго Владики. Іди, Двері життя, до милосердного Дателя. Іди, Кивоте Слова, до храму Господнього. Увійди у Церкву Господню, світу Радосте і Потіхо, нехай заспіваю за Тебе Богові: Алилуя».

ІКОС 5

Мати Твоя, Богородице Діво, побачивши священиків Божих, які вийшли з храму, і святителя Захарію, що ішов Тобі назустріч, промовила до нього: «Прийми, Захаріє, Палату Неосквернену. прийми священику. Кадильницю для незвичайного Вугілля; прийми, праведнику. Кадило духовне. Прийми, о пророче, Богом даровану Дочку мою і введи в храм Будівничого Твого, а коли введеш, посади її на горі святині, в готових поселеннях Божих, нічого не думаючи, бо через Неї станеться визволення». З нею ж і ми так заспіваємо Тобі:

Радуйся, що входом Своїм Ти собори небесні звеселила.

Радуйся, що ієреї Божі втішилися появі Твоїй.

Радуйся, поселення небесне, що храм законний благодаттю освятила Ти.

Радуйся, небо земне, що Сама Себе зробила житлом для Христа чистотою Своєю.

Радуйся, Невісто Божа, бо велике і дивне пришестя Твоє.

Радуйся, Діво Чистая, бо страшним і славним є у храмі буття Твоє.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 6

Проповідник входу Твого в храм Господній праведний Захарія дуже здивувався, коли побачив, що Тебе, Богородице Діво, родичі поставили лиш на першу сходинку сходів церковних, а далі Ти Сама без сторонньої допомоги, подолавши усі п’ятнадцять сходинок і підтримувана силою Божою, вийшла на висоту і нагорі стала. Захарія ж, бачачи це і пройнятий Духом Божим, сказав тоді матері Твоїй: «Благословенний плід лона Твого, о жінко, славним є приведення твоє: бо Життя правдиву Матір вводиш ти. Як храм вмістить її?» Тоді ж, дякуючи Богові, заспівав Йому: Алилуя.

ІКОС 6

Велика радість пройняла усіх, хто стояв у храмі законному, коли великий святитель Захарія, сповнений Духа Святого, прийняв Тебе, Божа Мати, перед воротами церковними, тримаючи руками своїм і вводячи у Святая Святих, так мовив до Тебе: «О, Отроковице нескверна! О, Діво незваблена! О. Дівице прекрасна! О, жінок прикрасо! О, дочкам поживо! Ти благословенна між жінками, Ти прославлена чистотою, Ти запечатана дівством. Ти клятви Адамової розрішення. Іди, Сповнення пророцтва мого, іди, Виконання Його поради. Іди, Сповнення Його Таїнств. Іди, пророків усіх Світило. Іди, Обново усього давнього. Іди, Світло тим, хто лежить у пітьмі. Іди, Подарунку, найновіший і Божественний. Увійди з радістю в Церкву Господа Твого, сьогодні в земну, в яку входять люди, але дуже скоро в небесну і неприступну». З ним і ми так співаємо Тобі:

Радуйся, одухотворені Сходи, бо по сходинках високих до храму Господнього вийшла Ти.

Радуйся. Двері непрохідні для людських помислів, бо у двері Святині ввійшла Ти.

Радуйся, що ніби по сходинках чеснот Ти піднялася до висоти Вівтаря Небесного.

Радуйся, що на крилах дівства і чистоти досягла Ти міста Царя Великого.

Радуйся, що дому Божого на горі високій сягнула Ти.

Радуйся, бо через замкнені ворота увійшла Ти.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 7

Чоловіколюбець Господь, бажаючи спасти рід людський, вибрав Тебе одну за Матір Собі і ввів Тебе у святий храм Свій, щоби там, насамоті і в глибокій тиші, далеко від спокус світу цього, виховувалася Ти у святині Господній , щоби стати Вмістилищем Божим. А Ти, перебуваючи в домі Божому, гралася і дуже тішилися наче в палаті красній, хоч і мала ще була, бо лише три роки Тобі минуло, але дорослою була Ти по благодаті, бо передбачена і наперед вибрана Богом була Ти раніше від сотворення світу, і там співала Йому: Алилуя.

ІКОС 7

Щось нове – незнане, дивне і страшне – вчинив з Тобою. Благодатна, Господь, коли святитель великий Захарія, не в собі будучи, через тайне об’явлення Боже ввів Тебе, порушуючи закон, за другу завісу, у внутрішню скинію, що називається Святая Святих, куди не те що жіночій статі, але й священикам не можна входити, а тільки архієрею одному і то тільки один раз на рік. Але, напевно, Тобі, як живому Божому Кивоту, що ще до зачаття чистішою від усякого гства була, належно було стати на місці законного Кивота Божого, що був пророком Ієремією захований, щоб наповнився знову словом Храм Божий. Бачачи такий величний вхід і ми з ним співаємо Тобі:

Радуйся, бо у Святая Святих Ти зійшла наче на земне небо.

Радуйся, більша від Святая Святих, бо Ти стала біля Престолу Божого.

Радуйся, бо Ангели здивувалися, як славно ввійшла Ти у Святая Святих.

Радуйся, бо люди здивувалися тим, що славою Своєю Ти наповнила храм Господній.

Радуйся, Палато прекрасна, в якій місце для Святої Тройці приготував Всемогутній.

Радуйся, найсвятіший Престоле, на якому готується сісти тілом Всебожественний.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 8

Дивним є зачаття і Різдво Твоє. Дивним є те, як скоро виросла Ти. Дивним і предивним, Богоневісто, є Твоє введення всередину святилища і постійне в молитві перебування. Усе дивне в Тобі: бо з ранку і аж до третьої години кожного дня всередині святилища стояла Ти на молитві, після того з іншими дівчатами у притворі різним рукоділлям займалася, а від години дев’ятої знову у храмі – у Святая Святих – предстояла Ти на молитві, з думками про Бога та вивчаючи Святе Писання, допоки Ангел Господній явився, щоб нагодувати Тебе кормом Небесним. Тож дивуючись такому рівноангельському життю Твоєму співаймо Богові, Котрий проявив над Тобою благу волю: Алилуя.

ІКОС 8

Усю Тебе, що перебувала всередині храму, освятив Дух Святий, Всесвята Діво. Тому ніщо нечисте, земне не торкнулося Тебе, бо небесну й нетлінну їжу споживала Ти, а земну їжу роздавала бідним та подорожуючим. І так щодня приймаючи від Ангела хліб небесний, збагачувалася Ти мудрістю і благодаттю, тілом і духом радіючи, щоб вмістити в Собі непорочне Слово Боже. І вмістила, І був архангел Гавриїл невідступний сторож невинної чистоти Твоєї, і з іншими Ангелами часто Тобі являвся, скріплюючи Тебе в подвигах духовних, в молитві і пості, в покорі і лагідності, приємно розмовляючи з Тобою та предвічний план Всевишнього про Тебе відкриваючи, щоб була Ти готова до прийняття Божого, так співаючи Тобі:

Радуйся, дивне Діяння невимовних тайн Божих.

Радуйся, чудне Сповнення Предвічного Радника Всевишнього.

Радуйся, небесним хлібом через ангела вихована.

Радуйся, благодаттю Божою з Неба скріплена.

Радуйся, бо у Святая Святих Тебе зустрічають багатоокі херувими.

Радуйся, бо з Тобою неустанно розмовляють шестикрилі серафими.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 9

Усяке єство ангельське здивувалося славній красі дівства Твого, Всесвята ДІво. Ти ж з ангелами у Святая Святих перебувала І Сама бажала в чистоті ангельській і незайманому дівоцтві Своїм вічно жити. Заради цього Ти перша в світі дала обітницю дівства і, посвятивши Себе на повсякчасне служіння Богові в чистоті дівочій, стала Йому Невістою, щоби Духом Святим приготуватися і стати чистим й нетлінним Вмістилищем Слова Божого, співаючи Йому день і ніч: Алилуя.

ІКОС 9

Багатомовні проповідники не можуть достойно пояснити тайну життя Твого в чистоті дівства у храмі, Богородице. Виростаючи літами, Ти з дня на день скріплювалася духом і вело Своє подвижницьке життя: з працелюбством примножувала І й молитву, набираючись сил, допоки Сила Вишнього осінила Тебе. Виростали в Тобі й дари Духа Святого: стаючи дорослішою Ти ще більше вправлялася в молитві й рукоділлі, цілі ночі разом з ангелами проводила в молитві за другою завісою. Тож за це ми з подивом так співаємо Тобі:

Радуйся, Святая Святих – Найсвятіша Діво, бо Ти принесла в жертву Богові дівство Своє.

Радуйся, чистіша від святого Духа Палато, що виховала Себе для Вмістилища Христового.

Радуйся, Двері небесні, що в храмі наче на Небі перебуваєш Ти.

Радуйся, Горо, зволожена Духом, бо процвіла Ти в святилищі усіма чеснотами.

Радуйся, бо ангели невидимо носять Тебе.

Радуйся, бо всі вірні подячні піснеспіви завжди приносять Тобі.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 10

Заради славного введення Твого в храм. Богородице, І природа по-особливому проявилася. Писання здійснилося і закон втратив силу, Ти ж, Діво чиста, наче тінь увійшла в храм Божий, проміння благодаті ‘усім засвітила, просвітила душі й помисли всіх, що сиділи в пітьмі. Тому хай радіють Небо і земля, Небо розумне, що йде споглядаючи, і чини Ангелів і людей багато нехай співають: в храм вводиться радість і визволення усім, хто співає: Алилуя.

ІКОС 10

Ти є стіною для дів, що в молоді роки у дівстві по монастирях вправляються, Богородице Діво, бо давши обітницю Богові дівство зберегти. Ти справді дивно зберегла його і коли було Тобі дванадцять років (в такому віці дівчата, що були при храмі, виходили заміж за звичаєм законним), щоб зберегти дівство Твоє віддали Тебе старенькому Йосифові, на якого Сам Бог вказав чудом: від посоха його злетіла голубка. Таким чином зодягнувшись в суцільну доброту дівства, як Невіста Божа, Ти подаєш допомогу в чистоті служби Своєї всім, хто покірно, як Ти в мовчанні духа Твого, в тиші Твоїй, в покорі і у невимовній чистоті служать Богові, щоб усі. хто через Тебе спасається, подячно співали Тобі:

Радуйся, що без сну в храмі Господньому перебувала, тож не дай і нам заснути в гріхах наших.

Радуйся, що в мовчанні у Святая Святих часто перебувала, сподоби й нас у спокої життя це прожити.

Радуйся, що з ангелами у Святилищі завжди розмовляла, навчи і нас мову безтілесних розуміти.

Радуйся, що з чистими дівами при храмі жила, допоможи і нам в дІвстві та чистоті життя своє довершити.

Радуйся, одухотворений храме Бога Живого, зроби і нас храмами Духа Святого.

Радуйся, найдорожча палато добра усякого, нагороди і нас усіма дарами Духа Святого.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 11

Від неземних співців співи найкращі приносять Тобі. Всесвята Діво, святі ангели, що прислуговують введенню Твоєму. Вони  примножують радість і приспівують небесними голосами Тобі, що на службу Богові входиш, а з ними на землі піснями людськими хори дівственниць Господові співають, псалмами оспівують і вшановують Тебе, – Матір Його. Тож дозволь і нам, разом з ними, чистими помислами і нескверними устами оспівувати введення Твоє: Алілуя

ІКОС 11

Наче світлосяйна свічка Ти засвітилася нам, Богородице, коли увійшла у храм Господній і світлом ясним засяяла та у Святая Святих горіла, на молитві перебуваючи. Чистотою небесною освітила Ти увесь світ, що перебував у пітьмі гріховній, щоб І ми з дівами, які йшли з свічками і Тебе до храму Господнього зі славою дівственною супроводжували, могли з радістю побачити Тебе, у світлі чистоти душевної і тілесної сяючу, та заспівати Тобі похвали такі:

Радуйся, негаснуча Свічко, бо Ти у Святилищі засвічена І свічконосними дівицями супроводжувана.

Радуйся, незаходима Зоре, бо Ти весь світ освітила і світлі знпелти у храмі Тебе зустрічали.

Радуйся, Світильнику слави небесної, що світло правдиве у храмі всім засвітила Ти.

Радуйся, Палато Божої благодаті, що хліб словесний з рук Ангела прийняла Ти.

Радуйся, бо Ти Матір’ю Світла маєш стати, тож просвіти всіх нас: світлом чистоти Твоєї.

Радуйся, світла Мати тихого Сяйва, бо теплотою молитов Свої х усіх потішаєш Ти.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом Своїм у храм райські двері відкриваєш нам.

КОНДАК 12

Ти , Богородице Діво – повна Божої благодаті і новий одухотворений Кивот, в якому замість звичайної манни і видимих скрижалей вмістилися надзвичайні і невичерпні дари Божі і, була достойно введена у Святая Святих, бо мала вмістити тілом безначальне Слово Боже. Для цього Й сили небесні служили Тобі, страшні херувими і палаючі вогнем любові серафими, обійнявши Тебе своїми крильми, престоли і господства, начала, сили і власті, припадаючи до Тебе разом з архангелами і ангелами, співали Тобі: Алилуя.

ІКОС 12

Оспівуючи Твоє всечесне введення у храм Господній, прославляємо всі пречуднє Твоє в Святая Святих з ангелами перебування і хліба небесного споживання, вклоняємося рівню ангельські й дівочій чистоті Твоїй, Богородице, і віримо, що пр найшла Ти від земного дому в Дім Божий як жертва чиста, як дар осівячений для заручин дівства Твого Женихові Небесному, щоби гідно приготуватися до нетлінного і чистого Різдва Христового в помешканні Божому. Тож ми. віруючи, так співаємо Тобі:

Радуйся, бо храм Господній пречистими стопами ніг Своїх освятила Ти.

Радуйся, бо помешкання Боже від осквернення грішників відмила Ти.

Радуйся, бо у храмі святому, наче на небесах, поклоніння вишніх сіл прийняла Ти.

Радуйся, бо у Святая Святих, як на небесах,   Ти стала біля Престолу Божого.

Радуйся, Дівице прекрасна, що виходом Своїм з батьківського дому і входом у храм усьому принесла світові спокій.

Радуйся, Голубко нова, бо входом Своїм у храм, праведни які в пеклі перебували, надію подарувала Ти.

Радуйся, Богом вибрана Отроковице, що входом СІ райські двері відкривасш нам.

КОНДАК 13

О Всехвальна Богоотроковице, що прийшла у храм 1 о виховуватися у Святая Святих, щоби стати Божою Ос оспівуючи Твій вхід, просимо: прийми від нас наше нині молитви, визволи нас від усякої скорботи, напасті І ворожих очисти нас від всякої скверни тіла І духа І збере) до кінця життя нашого в благочесті і чистоті, щоби ми, осі Тобою, були достойно введені в оселі райські разом з мудри дівами, і з ними заспівали про Тебе Богові: Алилуя.

Цей кондак читають тричі, потім ікос 1-й та кондак 1-й.

МОЛИТВА

О Всесвята Діво, Царице Неба і землі, раніше всіх віків вибрана Невісто Божа, Ти в останні часи прийшла до храму законного для заручин Женихові Небесному! Ти залишила людей с дім батька свого, щоб принести Себе в жертву – чисту непорочну – Богові. Ти перша дала обітницю – чистоту дії Допоможи і нам зберігати себе в чистоті і страху Божому на протязі усіх днів життя нашого, щоби були ми храмами Духа Святого,; особливо допоможи усім, що в оселях живуть і заручили себе на служіння Богові, наслідувати Тебе, в чистоті дівства проводити життя своє та з юних літ нести благе і легке ярмо Христове, святозбереження обітниці свої. Ти, Всечиста. що провела усі дні юності Своєї у храмі Господньому далеко від спокус світу цього, в постійному молитовному чуванні, у всякому тілесному і духовному стриманні, допоможи і нам відбивати від себе спокуси ворожі, що від тіла, світу і диявола приходять на нас з юних літ наших. Допоможи нам перемагати їх молитвою і постом. Ти, перебуваючи з ангелами у храмі Господньому, прикрасилася усіма чеснотами, а найбільше покорою, чистотою і любов’ю, достойно виховала Себе, щоб бути готовою вмістити тілом невмістиме Слово Боже, дозволь і нам, опанованим гордістю, нестриманістю і лінивством, зодягнутися у всяку досконалість духовну, щоб кожен з нас за Твоєю допомогою приготував одяг весільний для душі своєї та єлей добрих справ, щоби ми не нагими й готовими вийшли назустріч безсмертному Жениху нашому і Синові Твоєму – Христу Спасителю і Богові нашому, і щоб Він прийняв нас з розумними дівами в поселення райські, де зі святими сподобив нас завжди прославляти всесвяте Ім’я Отця і Сина, і Святого Духа і Твоє милостиве заступництво завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.