ВАЖЛИВІ ВКАЗІВКИ СТОСОВНО БОГОСЛУЖІНЬ У ВСІХ ПАРАФІЯХ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ США ТА ДІАСПОРИ

16 березня, 2020 року

ДО: ДУХОВЕНСТВА ТА ВІРНИХ УПЦ США ТА ДІАСПОРИ

ПРО: СТОСОВНО ВСІХ БОГОСЛУЖІНЬ ТА ІНШІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ У ВСІХ ПАРАФІЯХ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЧНОЇ КРИЗИ

Дорогі улюблені брати і сестри у Христі,

ХРИСТОС ПОСЕРЕД НАС! Є І ЗАВЖДИ БУДЕ!

Як ваші ієрархи, ми глибоко стурбовані, насамперед, вашим духовним життям, а також занепокоєні вашим фізичним та емоційним буттям. Ми майже 24 години спостерігаємо за новинами, коментарями та рекомендаціями вчених з Відділу Контролю Захворювань та Національного Інституту Охорони Здоров’я щодо Коронавірусу. Коли ми кажемо цілодобово, повірте – не перебільшуємо, тому що ми проводимо багато безсонних ночей в молитві за вас і переживаємо та намагаємось збагнути постійний потік інформації про вірус та визначити найкращий підхід щодо літургійних богослужінь у парафіяльних громадах. Ми вважаємо, що всім нам абсолютно необхідно бути проінформованими про Коронавірус або COVID-19, оскільки вважається, що він є чи не найбільшою загрозою для людства. Ми повинні діяти у відповідь на загрозу, і цей лист є прямим результатом нашого взаємного обізнання та молитви.

Нещодавно ми видали «Подальші Вказівки» нашому духовенству, і через духовенство усім вірним, щодо необхідної чистоти та санітарії у Церквних будівлях та всієї богослужбової утварі, які використовуються під час наших богослужінь. Ми особливо зобов’язали парафіяльних священиків у цьому плані, як на особистому, так і на парафіяльному рівні. Ці вказівки залишаються в силі. Ми також, закликали вірних продовжувати молитися за богослужіннями у своїх парафіях, якщо ви здорові та не проявляєте жодних симптомів хвороби, молитися за тих, хто насправді ХВОРИЙ та хто упокоївся черех наслідки вірусу. ЧЕРЕЗ ШВИДКЕ НАДХОДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПАНДЕМІЮ ТА БІЛЬШЕ ЗАСТЕРЕЖЕНЬ ПРО КОНТАКТИ МІЖ ЛЮДЬМИ, МИ ПОВИННІ ЗАРАЗ ЗМІНИТИ НАШІ ВКАЗІВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВАС. МИ РОБИМО ЦЕ НЕ З ПОЧУТТЯМ ПАНІКИ ЧИ СТРАХУ, А З ЛЮБЛЯЧОЇ ТУРБОТИ ЗА ВАС. ВНАСЛІДОК ЦЬОГО:

1. Ми наголошуємо, що ВСІ літургійні богослужіння в наших парафіяльних громадах, окрім Недільної Божественної Літургії, повинні бути призупинені до подальшого повідомлення. Ми наголошуємо нашому відданому духовенству звершувати Божественну Літургію у неділю вранці, без хору, але за участю принаймні псаломщика чи дяка. Євхаристія ПОВИННА звершуватися “за всіх і за все” під час цієї страшної ​​кризи. Ми не будемо закривати двері наших парафіяльних церков перед нашими вірними, які бажають брати участь у Літургії, але кількість людей та обмеження відстані між ними не менше шести футів повинні дотримуватися відповідно до обмежень встановлених федеральними, державними та місцевими органами влади та Відділом Контролю Захворювань (CDC).

    Однак ми наголошуємо, щоб ВСІ наші вірні віком старші 65 років повністю утримувалися від відвідування своїх парафіяльних церков, оскільки вони є найбільш вразливими та чутливими до пандемії вірусу. Далі стосовно всіх інших вірних, ми більше не можемо рекомендувати «тим, хто не проявляють жодних симптомів, продовжувати збиратися для богослужінь». РИЗИК САМОМУ “ВИЗНАЧАТИ” ХВОРОБУ ТА СИМПТОМИ ВІРУСА, ГРИП ЧИ ПРОСТУДИ – НАВІТЬ І ІЄРАРХАМ – Є НЕ ТОЧНІ У БАГАТЬОХ ВИПАДКАХ. Ми відмінили всі заплановані відвідини парафій у продовж усієї пандемічної кризи, щоб вірні не були зобов’язані своєю присутністю для того, щоб вітати своїх ієрархів.

2. Ми розуміємо, що багато наших вірних стурбовані тим, що не зможуть регулярно приступати до Святої Євхаристії – Тіла і Крові Господа нашого – у Святому Причасті. Ми ніколи не повинні сумніватися у Довготерпеливості Господа, яке перевищує все, що ми можемо збагнути, стосовно таких кризових обставин як зараз. Ми, звичайно, духовно не постраждаємо від вимушеної відсутності у спільному служінні та Євхаристії у час тривалості кризи. Будь ласка, залишайтеся вдома на карантині для власного захисту та захисту інших.

3. Як ми вже заявляли раніше нашому духовенству, вони повинні бути найбільш уважними та вбачати, що потрібно в житті їхніх вірних синів і дочок. Будьте з ними. Будьте готові відвідати їх із Святими Тайнами, коли це буде необхідно, але будьте обережні виконуючи це, щоб захистити і себе і цих духовних дітей. Ми продовжуємо інтенсивно наполягати на тому, щоб ви дійсно ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ВКАЗІВКАМИ ВІДДІЛУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (www.cdc.gov) І МОГЛИ ДАВАТИ НАСТАНОВИ ВАШИМ ПАРАФІЯНАМ.

Нам прикро за те, що необхідним кроком мусять бути ці вказівки вам, дорогі брати і сестри. Це настільки неймовірно суперечливо і протилежно до всього, хто ми є, і всього, що ми коли-небудь робили в своєму духовному провідництві нашої Святої Української Православної Церкви США та Діаспори. Протягом  минулих десятиліть, століть і тисячоліть швидкість спілкування та подання інформації про такі жахливі небезпеки, як нинішня Пандемія Коронавірусу/COVID-19, залишалася б невідомою роками і навіть після її закінчення. Можливо, це благословення, дано нам Богом у Святій Тройці, щоб збагнути те, з чим ми сьогодні стикаємось. Нехай кожен робить все можливе, щоб не заразитися вірусом, і так само важливо, щоб не бути особистостями, які його розповсюджують, адже він передається при тісному контакті з іншими. Нам потрібне спілкування один з одним, але ці спілкування повинні бути зроблені в наш час безособово через телефон, відеоконференції та інші засоби спілкування. Ми не можемо сумлінно зарекомендувати чи сильно покладатися на визначні версії соціальних мереж, тому що досить непристойні, неточні та обманливі речі ми зауважуємо. Однак ми знаємо про деякі хороші можливості наших парафій показувати богослужіння в прямому ефірі. Звертайтеся до своєї місцевої парафії чи до сусідніх парафій, щоб знати, як це робити.

У час загрози, хвороби, занепокоєння та тривоги, ми залишаємося вірними свідками Божої ЛЮБОВІ та ДОВГОТЕРПЕЛИВОСТІ до нас. Давайте за будь-яких обставин молитися щоб Він обійняв усе людство. Будемо просити Божу Матірі за Її захист, і щоб вона благала свого Сина, а нашого Бога, про сціління у нашому житті. Розглянемо дві нові та найбільші заповіді з усіх: «Перша з усіх заповідей: слухай, Ізраїлю! ГОСПОДЬ Бог наш є ГОСПОДЬ єдиний.  І полюби ГОСПОДА Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всім розумінням твоїм, і всією силою твоєю, — ось перша заповідь!  І друга подібна до неї: полюби ближнього твого, як самого себе. Більшої за ці заповіді немає». (Мк. 12:30-31)

Любити Бога і любити ближнього – це одне і те саме. Нам не сказано що “любити ближнього як себе» з цієї точки зору, що відображає нас чи будь-яку само-концепцію у нас. Ми покликані любити свого ближнього, як створеного «за образом Божим», відображаючи цей образ у світі кожної секунди свого життя. Якщо ми любимо свого ближнього, то ми повинні захищати свого ближнього в час небезпеки, яка є зараз. Це означає, що ми повинні утримуватися від контакту з людьми, через який може передаватися вірус.

Ми щиро молимось за вас кожного дня нашого життя, наше дороге духовенство та вірні – свідки перед Богом. Будь ласка, моліться за наше постійне розуміння того, що ми повинні робити задля вашої безпеки та безпеки у світі. Нехай благодать Господа нашого Ісуса Христа, Любов Бога Отця та Причастя Святого Духа буде з усіма вами. «Уповання моє – Отець, пристановище моє – Син, захист мій Дух Святий». Ми підтримуємо вас із впевненістю у всьому цьому …

+ АНТОНІЙ

Милістю Божою, Митрополит

+ ДАНИЇЛ

Милістю Божою, Архієпископ

+ ЄРЕМІЯ