СТАРОВИННИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ ЧИН ОСВЯЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЗБРОЇ

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди є і все наповняєш, скарбу добра і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь

Пресвята Трійця, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, пробач і зціли немочі наші імені твого ради.

Господи, помилуй. (3)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, Ти, що є на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш щоденний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Священик: Бо Твоє є Царство,і сила,і слава Отця і Сина і Святого Духа, нині і повсякчас і навіки віків.

Люди: Амінь Господи, помилуй. (12)

Прийдіть, поклонімося Цареві нашому Богу.

Прийдіть, поклонімося Христові, цареві нашому Богу.

Прийдіть, поклонімося і припадімо до самого Господа Ісуса Христа, царя і Бога нашого.

Псалом 34

Господи! Будь Суддею тих, що змагаються зі мною, і побори тих, що бажають побороти мене. Візьми зброю Твою і щит і стань на поміч мені. Вийми меч і загороди дорогу тим, що переслідують мене. Скажи душі моїй: «Я твоє спасіння». Нехай осоромляться ті, що шукають душу мою. Нехай повернуть назад і покриються безчестям ті, що задумали зло проти мене. Нехай стануть вони як той порох перед віт­ром, і ангел Господній нехай прожене їх. Нехай дорога їхня буде темна і слизька, і ангел Господній нехай переслідує їх. Бо вони без вини таємно поставили сітки свої на мене, викопали яму для душі моєї. Нехай же несподівано прийде загибель на нього. І сітка, що він таємно на мене поставив, нехай уловить його, і в ту яму нехай сам упаде, на свою погибель. А душа моя буде радіти у Господі, буде втішатися спасінням від Нього. Всі кості мої скажуть: «Господи, хто подібний до Тебе? Ти визволяєш слабкого від сильного, бідного і вбогого – від гнобителів його». Стали проти мене свідки неправедні; про те, чого не знаю я, вони допитують мене.  Віддають мені злом за добро, осиротили душу мою. Я ж, коли хворіли вони, одягався в одежу скорботи, смиряв постом душу мою, і молитва моя від серця мого не спинялася. Наче за приятелем або за братом своїм я побивався, ходив, сумуючи та плачучи, наче за матір’ю. А вони з нещастя мого радіють, збираються та радяться, як збільшити рани мої, ганьблять мене, не знаю, за що; спокушаючи, насміхаються, скрегочуть на мене зубами. Господи, чи довго будеш дивитися на це? Одведи душу мою від злочинства їхнього, від левів – самотню мою. Я буду прославляти Тебе на великих зібраннях, серед численних народів буду хвалити Тебе, щоб не торжествували наді мною ті, що ворогують проти мене даремно, не переморгувалися очима своїми ті, що ненавидять мене без вини. Бо не про мир говорять вони, а проти мир­них землі складають свої замисли. Розширюють на мене уста свої і кажуть: «Добре, добре, бачили очі наші». Ти бачив це, Господи, не мовчи. Господи, не віддаляйся від мене. Встань, Господи і заступись за правоту мою. Розбери тяжбу мою, Господи мій і Боже мій! Розсуди мене, Господи, за правдою Твоєю, щоб не величалися вони наді мною. Щоб не говорили в серці своїм: «Добре, цього ми бажали». Щоб не сказали: «Ми поглинули його». Нехай постидяться й осоромляться ті, що радіють з мого нещастя. Нехай покриються соромом і ганьбою ті, що вихваляються проти мене. І нехай радуються і веселяться ті, що співчувають правді моїй. І нехай завжди кажуть: «Який величний Господь, що бажає миру рабові Своєму!» А язик мій буде звіщати правду Твою та прославляти Тебе по всі дні

Диякон: Господу помолимося.

Люди: Господи, помилуй.

Священик читає молитву над зброєю:

Господи Боже наш, Боже сил, міцний в міцності, і непереможний в змаганнях, юнакові Своєму Давидові в давнину надавши дивну силу для перемоги над поганим гнобителем Голіафом, Ти і сьогодні прихильно прийми смиренні благання наші: на цю зброю воїнів українських Твої небесне благословення подай рабам твоїм, захисником землі Української, щоб її носити для захисту Церкви Твоєї, богобереженої країни нашої України, захисту українських дітей, старих, немічних і жінок. Зроби так , щоб для всякого ворога землі української і народу її , було зброю ця жахливою і страшною, і завжди непереможною в славу Твою. Бо Ти є сила і затвердження наше і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь

Після цього священик тричі окропляє зброю освяченою водою та промовляє

Священик: Благословення Бога в Трійці святий прославленого, Отця, і Сина, і Святого Духа, окропленням цієї освячені води, та зійде і перебуває на цій українській зброї непереможна сила Духа Святого, і на тих, що носить її українських захисниках правди Христової. Амінь.

Після цього священик окропляє освяченою водою вояків та промовляє

Священик: Та наповняться мужністю серці ваші, і перемагайте всіх ворогів землі Української й народу її, маючи завжди надію на Господа.

Після цього всі цілують святі хрест і священик робіть звичайній відпуст дня.