Пасхальне Послання Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України у 2013 році Божому

«Світися, світися, Новий Єрусалиме, слава бо Господня над Тобою зійшла…»

(Пісня 9 Пасхального Канону св. Іоана Дамаскина)

Всечесне Духовенство, Преподобне Чернецтво, Дорогі Брати і Сестри, Улюблена Молодь Української Православної Церкви,

«ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!»

Сьогодні мільйони вірних – старі і молоді, здорові і немічні, багаті і вбогі, освічені і неосвічені разом підносять свої голоси й з глибини своєї душі прославляють Всевишнього Бога і вітають один одного гучними словами: “Христос Воскрес! Воістину Воскрес!”

Нас об’єднує радість, що Христос воскрес і нам дарував вічне життя. Христос воскрес, розбивши окови пекельні й звільнив людство від вічної смерті. Це та радісна й «Добра вістка» з якою Воскреслий Христос посилає у світ Своїх Святих Апостолів і всіх християн свідчити й проповідувати, «щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін 3:15).

Нас об’єднує віра в Того, Хто казав: «Я є дорога, і істина, і життя; ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене» (Ін 14:6). Воскресіння Христове безсумнівний доказ того, що Він Син Божий, а не тільки Учитель, Пророк, або Проповідник. Його перемога над смертю заохочує, – навіть примушує –, нас іти дорогою Його життя і приймати Його навчання за істину. Сповняючи Його заповіді ми віримо, що Воскреслий Христос і нас виведе із тління земного життя до небесної вічності.

Нас об’єднує надія, що скільки б ми не падали і піднімалися, скільки б ми не піддавалися спокусам і не грішили, Христова безмежна і безумовна любов до свого творіння, яку Він виявив на Хресті, сказавши розбійникові, «сьогодні ж будеш зі Мною в раю» (Лк 23:43) –, буде виявлена і нам після нашого покаяння. Наша надія підсилюється словами, які звучать у Слові св. Іоана Золотоустого на Великодній Утрені, «…увійдіть всі в радість Господа Свого… Багаті й убогі разом веселіться… нехай ніхто не засмучується гріхами, бо прощення з гробу засяяло…».

Нас об’єднує любов, яку виявив супроти нас Христос, беручи на Себе всі наші гріхи. Він їх поніс на Голгофу, за нас страждав, помер і воскрес. Ми виявляємо любов до Христа, коли ми виконуємо Його заповідь про любов, «… як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного. З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін 13:34-35).

Дорогі Брати і Сестри, перебуваючи в радості Воскреслого Христа і озброєні вірою, надією і любов’ю, ми покликані поширювати єдність і мир серед наших рідних, серед нашого народу і серед людей по всьому світу.

У цьому особливому році, коли Український Народ відзначує 1025-ліття від хрещення Руси-України св. Володимиром, ми повинні принести в жертву Богові нашу вдячність, що Воскреслим Христом ми витримали понад 1000 років і подолали страшні випробування і дожили побачити незалежну Україну, і значні, видимі кроки до єднання Українського Православ’я. Воскреслим Христом і нашою наполегливою і відданою працею ми зможемо перемогти всі труднощі, щоб наблизити наше життя до ідеалу Ним проповідуваного. «Очистьмо почуття і побачимо Христа, неприступним світлом воскресіння осяяного, і щоб ясно почули, як каже: «Радуйтеся», пісню перемоги співаючи». (Тропар 1, 1-ої Пісні Пасхального Канону св. Іоана Дамаскина).

Колись принесли дари Христові – миро, ладан, і золото. Сьогодні наші дари Христові повинні бути – єдність, мир, і злагода.

З нагоди Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, закликаючи всіх до Христоподібного життя, вітаємо ввесь побожний Український Народ у рідній Україні, в США, в Канаді, в Західній Європі, в Австралії, в Новій Зеландії, та Південній Америці, і бажаємо його синам і дочкам миру і радості, віри, надії і любові.

«Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував».

З архіпастирським благословенням,

† ЮРІЙ, Митрополит Української Православної Церкви Канади

† АНТОНІЙ, Митрополит Української Православної Церкви США

Місцеблюститель Української Православної Церкви в Діаспорі

† ІОАН, Архієпископ Української Православної Церкви в Діаспорі

† ЄРЕМІЯ, Архієпископ Української Православної Єпархії Бразилії та Південної Америки

† ІЛАРІОН, Єпископ Української Православної Церкви Канади

† АНДРІЙ, Єпископ Української Православної Церкви Канади

† ДАНИЇЛ, Єпископ Української Православної Церкви США