АКАФІСТ ВОЗНЕСІННЮ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

КОНДАК 1

Вибраний Воєводо, Творче Неба і землі, Переможцю смерті, приносимо Тобі ці величні піснеспіви, бо після світлого Твого із мертвих воскресіння Ти пречистим тілом Своїм зі славою вознісся на Небо і став праворуч Бога Отця, цим і наше впале єство вознісши з Собою та від гріхів і вічної смерті навіки звільнивши. Ми ж, Твоє Божественне вознесіння святкуючи, разом з учнями Твоїми щиро співаємо:

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

ІКОС 1

Собори Архангелів і Ангелів споглядаючи Тебе – Царя всіх – на горі Єлеонській і зі страхом бачачи, як на висоти небесні Тебе з тілом взято, прославляли велич людинолюбства Твого і співали:

Ісусе, Царю слави, Ти під голосні вигуки, наче голос сурми зійшов на Небо.

Ісусе, Господи сил, зійди на Херувимів і злети на крилах вітру.

Ісусе, Предвічний Боже, дай голосові Своєму сили, щоб затремтіла уся земля.

Ісусе, Світе Всевишній, покажи силу Свою на хмарах, і вогонь від лиця Твого хай запалає.

Ісусе, Відкупителю творіння, приготуй престол Твій на Небі і Царству Твоєму не буде кінця.

Ісусе, Творче Неба і землі, сиди праворуч Отця Твого і нехай буде Господь у всьому і у всіх.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 2

Апостоли, бачивши як Ти, Владико Господи, воскрес із мертвих і протягом сорока днів являвся їм, розповідаючи про Тайни Царства Божого, прийняли від Тебе наказ не відлучатися з Єрусалиму й чекати сповнення обітниці Отця: доки зодягнуться силою з висоти, зійшлися й перебували одностайно в молитві, співаючи Тобі єдиними устами і єдиним серцем: Алилуя.

ІКОС 2

Розум Божественного бачення відкриваючи, всеблагий Ісусе, Ти вивів учнів Своїх аж до Вифанії, де на горі Єлеонській готував їх до великого таїнства вознесіння Твого на Небо, промовляючи: «Наблизився, друзі мої, час вознесіння Мого, тож ідіть та навчайте всі народи того, що чуєте з уст моїх, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа». Вони ж, по-земному думаючи, запитували: чи не цього літа встановиш Ти Царство Ізраїлеве. Але Ти мовив до них: «Не вам дано розуміти час і літа, це Отець поклав на владу свою», щоби всі були готові до зустрічі свого Жениха Небесного, співаючи:

Ісусе, Пастирю добрий, не покидай нас ніколи, але перебувай невідступне.

Ісусе, Учителю благий, зішли нам Святого Утішителя Духа, хай з нами повсякчас перебуває.

Ісусе, Просвітителю наш, просвіти наші душі Твоїм вознесінням до Отця Небесного.

Ісусе, Спасителю наш, спаси нас від легкодухості і бурі, Твоїм заступництвом.

Ісусе, Наставнику наш, настанови нас на служіння Тобі словами уст Твоїх.

Ісусе, Допомого наша, духом Твоїм святим нагадай нам об’явлення Свої.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 3

Бажаючи зодягнути апостолів Своїх силою з висоти Ти, Ісусе, на горі Єлеонській обіцяючи зішестя Духа Святого, наказав їм бути свідками Твоїми в Єрусалимі та по всій Юдеї аж до країв землі промовляючи: «Прийдіть і ввійдіть воротами Моїми, приготуйте дорогу Мою, приготуйте дорогу людям Моїм і каміння з дороги порозкидайте, покажіть народам знамення, щоб усі вірні співали з вами: Алилуя.

ІКОС 3

Маючи безодню милосердя Ти, солодкий Ісусе, учнів Твоїх і жінок, що йшли за Тобою, а найбільше Матір Свою, Котра Тебе народила, сповнив незбагненною радістю Твого вознесіння, коли відступивши від них простягнув Ти руки Свої і благословивши, промовив: «Ось Я з вами є по всі дні до кінця світу», а вони, пройняті страхом, прославляючи Твоє милостиве співчуття до них, промовили:

Ісусе, Подателю милості, що зійшов на Єлеон, щоб рід людський помилувати.

Ісусе, Веселосте сумуючих, що захотів потішити друзів, що були з Тобою.

Ісусе, Надіє безнадійних, що благословенням Своїм під час вознесіння на Небо вберіг нас від байдужості душевної.

Ісусе, Пристане бездомних, що вознесінням Своїм відкрив нам дорогу до Отця Небесного.

Ісусе, Утішителю благий, що обіцяв нам послати від Отця іншого Утішителя.

Ісусе, Пастирю овець, що не дозволив вірному стаду Своєму розпорошитися.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 4

Маючи в собі бурю різних непорозумінь і смутку, апостоли ридали, бачачи як Ти на хмарах возносишся, і плачучи мовили: Владико, як же нині покидаєш слуг Своїх, – Ти ж бо через милосердя Своє полюбив їх; куди ідеш, коли руками Своїми обіймаєш всі кінці землі? Ми ж усе залишили, слідуючи за Тобою, і тішилися, що з Тобою будемо, – тож не покидай нас сиротами, бо обіцяв Ти не розлучатися з нами, наш добрий Пастирю, але пошли нам Всесвятого Духа Твого, щоб настановляв, просвічував і освячував душі наші, ми ж подячно співатимемо Тобі: Алилуя.

ІКОС 4

Чуючи слізні благання учнів Своїх, Владико Господи, що розлуку з Тобою оплакували, Ти подав друзям Своїм найдосконаліше благословення, промовивши: не плачте, улюблені, і відкиньте нарікання, бо добре буде для вас, коли Я піду до Отця Мого, бо якщо не піду, – Утішитель не прийде. Я заради вас зійшов з Неба і заради вас знову возношуся на Небо, щоб приготувати місце для вас; Я не покину овець Моїх, яких зібрав, і не забуду тих, кого полюбив. Вони ж зраділи, почувши такі Божественні слова, і зворушено заспівали:

Ісусе Всеблагий, що печаль і сльози наші перемінив на радість, не позбав нас вічної радості в Царстві Твоєму.

Ісусе Всещедрий, що сповнив нас радістю вознесіння Твого, збережи наш дух в постійній радості під час нашої земної подорожі.

Ісусе, що наче птиця зібрав пташенят Своїх, не допусти, щоб ми в закутках світу цього розлучилися.

Ісусе, що союзом любові зв’язав нас на Тайній Вечері, не дай нам через діяння сатани, наче пшениця бути розсіяними

Ісусе, що залишив нам у спадщину Свій світ, збережи нас в Твоїй однодумності й любові. Ісусе, що багато поселень приготував у раю, приготуй і для нас місця в Твоїх небесних оселях.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 5

Найсвітліші хмари підняли Тебе, Життєдавче Господи, на очах учнів Твоїх, після того як Ти, благословивши, відступив від них і велично несений на крилах херувимських довершив дивний перехід Твій до Отця Твого на Небо, яке раніше було непрохідним через піднебесних духів злоби і князів влади повітряної, а сьогодні всередину Тебе прийняли, щоби від усього створіння видимого і невидимого Ти почув ангельську пісню: Алилуя.

ІКОС 5

Бачачи Твоє, Царю створінь, славне з тілом на Небо вознесіння, нижчі чини злякалися промовляючи до сил найвищих: відкрийте ворота вічні, бо іде Цар Слави, відкрийся Небо і ти – Небо небес, прийміть усі Господа сил і поклоніться Йому, співаючи:

Ісусе, Славо Отчого сяйва, просвіти нас світлом лиця Твого.

Ісусе, горніх умів просвічення, просвіти і нас у невечірньому дні Царства Твого.

Ісусе, що видимо прийшов у вогні й бурі великій, розумне Небо з висоти Твоєї поклич.

Ісусе, Великий і Величний на Горі Твоїй святій, правду Твою сповісти на Небі.

Ісусе, що на Небо зійшов, нехай Слово Твоє повік перебуває між нами. Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 6

Найстарші чини ангельські проповідники слави Божественної, що на висоті небесній господарюють: престоли, багатоокі херувими і шестикрилі серафими, відкривши разом усі висоти небесні, зустрічають Тебе – всіх Владику і бачачи як Ти з тілом вознісся, один до одного здивовано мовили: хто Цей, що прийшов з Едома, мужній і сильний в боротьбі? Хто цей, що прийшов від Васора, що означає від тіла? Чому червоні ризи Його, наче в кров вмочені, і чому вінець терновий Він носить? – Він – справді Цар Слави, Ягнятко Боже, що за спасіння світу заколений і воскреслий, а нині в тілі іде, щоб сісти праворуч Отця, Якому завжди співатимемо: Алилуя.

ІКОС 6

Засвітився Ти, Ісусе, славою Божественною, коли природу людську, в яку зодягнувся, Ти милостиво возніс, біля Отця посадив і обоготворивши її. Таким чудам безтілесні чини здивувалися і сповнилися страхом й трепетом Твоє людинолюбство величаючи. З ними і ми, земні, прославляючи Твоє до нас співчуття і від нас на Небо вознесіння, молимося і промовляємо:

Ісусе, Ти — промінь життя, що вознесінням Своїм показав нам, на землі подорожуючим, дорогу до життя вічного – до вишнього Єрусалиму.

Ісусе, Ти – безодня милості, що Своїм праворуч Отця сидінням тілесне наше сприйняття обожнив.

Ісусе, що взяв на рамена заблукане єство наше, візьми на Себе і наші найтяжчі прогрішення.

Ісусе, що тілом зійшов до Отця безтілесного, вознеси і наші пониклі донизу помисли.

Ісусе, що з землі праворуч Бога і Отця на гору зійшов, допоможи нам праворуч з вівцями, що спаслися, стати.

Ісусе, що явив велич Свою з Сіона, сподоби і нас стати причасниками Твого вічного блаженства.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 7

Бажаючи вознести і прославити природу людську, що через Адама впала, Ти наче другий Адам зійшов на висоти небесні, приготував там престіл Свій на віки вічні і сів праворуч Бога Отця, Божеством Своїм не відлучаючись від отчих надр. Тож прийдімо і збіднілому заради нас, Котрий сів праворуч Отця, Ісусові поклонімось, прославмо Його і з глибини душі заспіваймо Йому: Алилуя.

ІКОС 7

Нові й чисті оселі Ти, Господи, відкрив нам, коли тілом Своїм зійшов на Небо, щоби світ, осквернений великими гріхами, обновити Своїм воскресінням та вознесінням на Небо, явно показуючи нам, як говорить богонатхненний апостол Павло, що оселі наші – на Небі. Заради цього відвернімось від цього неспокійного світу, думаючи про небесне і так співаючи Тобі:

Ісусе, Ти Божеством Своїм з ангелами зійшов на Небо, щоб піднести нас до життя небесного.

Ісусе, з людьми – земний тілом, Ти навчив нас відрікатися від земних пристрастей Своїм вознесінням.

Ісусе, Ти прийшов шукати ягня, що заблукало, піднеси нас на Небо до незаблуканих овець Твоїх.

Ісусе, що прийшов поєднати роз’єднану природу, тих, що на землі, поєднай з небесними в оселях Отця Вишнього.

Ісусе, на хмарах легких вознесений на Небо, дозволь і нам, залишивши земне, завжди бачити ворота небесні.

Ісусе, що сидиш у славі на престолі Божества, відкрий наші очі, щоб розуміли ми закон чудес.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 8

Незрозуміле й дивне воскресіння Твоє, дивне і страшне Твоє, Життєдавче Христе, зі Святої гори Божественне вознесіння, неосяжне для розуму нашого Твоє праворуч Отця в тілі сидіння, про яке цар Давид духом говорив: «Сказав Господь Господеві моєму: сиди праворуч Мене, доки покладу ворогів Твоїх біля підніжжя ніг Твоїх». Тому всі сили небесні, бачачи Твоє на Небо вознесіння, вклонилися Тобі до ніг, ангельською мовою співаючи Тобі херувимську пісню: Алилуя.

ІКОС 8

Ти, солодкий Ісусе, завжди на Небі, і коли за Своєю волею заради нас вознісся зі славою на Небо й сів праворуч Бога і Отця, Ти і від земних зовсім не відлучався, але обіцяв невідступне перебувати в Церкві і говорив до тих, хто любить Тебе: «Я є з вами і ніколи без вас». Пам’ятаючи завжди про обітницю Твою і зберігаючи її в серці своєму, ми з любов’ю так співаємо Тобі:

Ісусе, Ти, що прийняв всяку владу на Небі і на землі, тож прийми і нас, як вічне насліддя Твоє.

Ісусе, Ти, що наповнив радістю учнів Своїх через обітницю Святого Духа, наповни і нас Його благодатним пришестям.

Ісусе, що прихилив небо сходженням Своїм, прихили величністю слави Твоєї донизу прихилену гординю нашу.

Ісусе, що вознесінням Своїм возніс усі створіння, вознеси до висот душі наші, щоб оспівували з ангелами Святиню Твою.

Ісусе, Слово Боже, Словом Твоїм утвердилося Небо, утверди в серцях наших слова Твої, щоб ми ніколи не згрішили перед Тобою.

Ісусе, Сину Отця, Духом уст Своїх Ти усю силу Неба явив, обнови праведний дух в лоні нашому, щоб ми не осквернили себе.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 9

Усю природу людську, що впала ниць і через гріхи зотліла, Ти взяв на рамена Свої, Владико Господи, заново відтворив Собою і вище всякої влади підніс, до Бога Отця привів і біля Себе на престолі Небесному посадив, щоб освятити її і разом із Собою прославити й обожнити. А до безтілесних, які дивувалися цьому, мовив: «Хто Цей гарний Муж, що не лише чоловік, але водночас і Бог і чоловік», Якому ми завжди співаємо: Алилуя.

ІКОС 9

Божественні красномовці – учні Твої, Спасе, дивуючись, споглядали Твоє славне вознесіння і сумували, що Ти возносишся, але враз два Ангели стали перед ними в білих одежах і втішаючи мовили: «Мужі галилейські, чого стоїте і дивитесь на Небо? Ісус Цей, що вознісся від вас на Небо, знову прийде таким чином, як бачите Його нині, що йде на Небо». Учні, почувши таке ангельське благовістя, затремтіли від радості, тож і ми з ними радісно заспіваймо Йому:

Ісусе, що вознісся від нас у славі Своїй, прийди до нас знову з Ангелами святими.

Ісусе, що маєш знову прийти, щоб звершити суд справедливий, прийди у славі сяйва святих Твоїх.

Ісусе, Найславніший і Найстрашніший над усіма живими, помилуй і вбережи всіх покірних на землі.

Ісусе, що зійшов тілом на Небо, допоможи нам провести душі наші через повітряні митарства і віч-на-віч Тебе побачити.

Ісусе, що вознісся на хмари небесні, дозволь і нам радісно й відважно в останній день на хмарах Тебе побачити.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 10

Заради того, щоб спасти учнів, які були з Тобою, Христе Спасе, усіх, хто вірує в Тебе, і всіх, хто пішов за Тобою, Ти на Небо зійшов, щоб приготувати їм місце, бо в домі Отця Твого є місця багато, бо Ти Сам говорив ідучи на страждання: «Коли приготую місце для вас, знову прийду і візьму вас до Себе, щоб де Я є і ви будете». Тож і нам, Господи, допоможи після смертного вознесіння нашого знайти оселю нерукотворну й вічну на Небі, що приготовлена не з дерева, сіна чи тростини тілесними ділами нашими, котрі проти вогню не встоять, але з золота, срібла чи каміння дорогоцінного і на Твоїй основі збудована, в якій завжди будемо Тебе славити і співати: Алилуя.

ІКОС 10

Царю предвічний, Ісусе Христе, що на Небо зійшов з пречистим тілом Твоїм і всіх нас до нашої небесної батьківщини покликав, піднеси нас, що через світські пристрасті і тілесні пожадання кинуті донизу, до висоти небесної і даруй нам ще за днів життя тіл наших чистим свідченням совісті причаститися небесного життя і завжди споживати в Таїнстві Божественної Євхаристії поживу небесну, щоб чистими серцями і справедливим духом співали Тобі:

Ісусе, великий Архієрею майбутніх благ, Ти вознісся тілом Своїм на Небо зійшов і не в храм рукотворний увійшов, а на саме Небо, щоби за нас засвідчити перед образом Божим.

Ісусе, Архітекторе небесний, Ти нерукотворну скинію на Небі збудував і нею зі Своєю Кров’ю ввійшов у Святая Святих, щоб довершити вічне відкуплення.

Ісусе, непорочне Ягнятко Боже, жертвуване за гріхи світу, щоб вознести гріхи багатьох, вознеси до престолу Божого і наші гріховні приношення.

Ісусе, Посереднику Нового завіту, Ти один до Отця на Небо зійшов, щоб відкрити дорогу до скинії Небесної, прийми зітхання за нечисті душі наші.

Ісусе, улюблений наш Жениху, що приготував на Небі світлосяйну палату, приготуй місце для тих, що Тобі Одному служити хочуть.

Ісусе, добрий Пастирю овець Твоїх, що небесні пасовища для стада Свого в раю виростив, даруй нам вінці, бо за Тобою Одним ми іти хотіли.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 11

Найкращі піснеспіви Твоєму, Слове, Божественному вознесінню приносила Мати, Яканародила Тебе. Вона ж бо через страждання Твої як Матір найбільше Тобі співстраждала, то ж за це їй належить найбільше радіти через прославлення тіла Твого. З великою радістю зійшовши з гори Єлеонської апостоли повернулися до Єрусалима і зайшли до світлиці, де в одностайній молитві, моліннях і пості перебували разом з жінками та Марією – Матір’ю Твоєю, очікуючи зішестя на них Святого Духа, величаючи і благословляючи Бога та співаючи Йому: Алилуя.

ІКОС 11

Вічне й нетлінне Світло засвітилося усьому світові від святої гори Єлеонської, де стояли пречисті ноги Твої, Христе Спасе, коли вознісся Ти зі славою на Небо. Зійшовши з тілом на Небо Ти відкрив ворота небесні, які через упадок Адама замкнулися і Сам – будучи Дорогою, Правдою і Життям – відкрив дорогу всякому тілу в оселі Отця Твого Небесного, як говорив Ти колись учням Своїм: «Відтепер побачите Небо відкрите і Ангелів Божих, що виходять і сходять над Сином Людським». Тож розуміючи слова Твої: що ніхто іншим шляхом не прийде до Отця, лише через Тебе, так співаємо Тобі:

Ісусе, що на хмарах світла зійшов до Отця, засвіти погаслі світильники душ наших.

Ісусе, що у сяйві святому вознісся нагору, животворний вогонь Твій запали в серцях наших.

Ісусе, що сильніше від сонця засяяв на висотах небесних через вознесіння Твоє, зігрій теплом Духа Твого душі наші.

Ісусе, Світло від Світла Божественного, що засвітилося світові від Отця, світлом слів Твоїх просвіти нас, що спимо в темряві гріхів наших.

Ісусе, Сонце Правди, що від краю й до краю небес маєш вихід Твій і зустріч Твою, на всю землю звіщай нам проповідь Свою.

Ісусе, Світло невечірнє, що знову маєш довершити Свій прихід, який буде, наче блискавка, що явиться від сходу аж до заходу, вогнем гніву не попали нас тоді.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 12

Нову благодать зіслав Ти, солодкий Ісусе, щоб осягнули ми висоти святих і пізнали науку Церкви Твоєї Святої, коли на Небо зійшов з пречистим тілом Своїм і сів праворуч Бога і Отця, бо написано: «Той, що зійшов раніше в самі низини землі заради нашого спасіння». Ти сьогодні вийшов на висоту вищу від усіх небес, щоби осягнути висоти святих, для створення тіла Христового, бо заради цього Ти знищив полон і подав людям, які просили, доки досягнуть єднання у вірі і пізнанні Тебе, Сина Божого, Мужа звершеного, в міру сповнення росту Твого, спасіння, щоб подячно співали Тобі: Алилуя.

ІКОС 12

Оспівуючи Твоє добровільне зі славою вознесіння на Небо, поклоняємось Твоєму, Владико Христе, праворуч Бога і Отця співсидінню, славимо Твоє на Небі та на землі царювання і віримо разом з апостолами Твоїми, що направду, як зійшов Ти на Небо, так само знову прийдеш на хмарах зі славою і силою великою. Тож не посором тоді нас, що віримо в Тебе і так співаємо Тобі:

Ісусе, що з Отцем на престолі Божества завжди сидиш, сподоби тих, що перемагають світ, з Твоєю допомогою сісти з Тобою в Царстві Небесному.

Ісусе, Тобі разом зі Святим Утішителем Духом Твоїм завжди поклоняємось, не позбав нас, за обітницею Твоєю, Його зішестя задля служіння Тобі.

Ісусе, Ти, що з херувимами, серафимами і святими після вознесіння Твого перебуваєш на Небі, подай і нам, що зібралися тут на молитву в Ім’я Твоє, відчути присутність Твою.

Ісусе, Ти після вознесіння на Небо благословив храми святі православно віруючим, допоможи і нам, що в храмі стоїмо, відчувати себе наче на Небесах.

Ісусе, Ти Пречисту Матір Свою з апостолами під час вознесіння Свого на молитву за весь світ після Себе залишив, не позбав нас посередництва святих Твоїх.

Ісусе, Ти Церкву – невісту Твою на землі після вознесіння Твого нам до кінця віку залишив, на позбав нас, її дітей, благодатних дарів Твоїх.

Ісусе, що вознісся на Небо від нас, не залиш нас сиротами!

КОНДАК 13

О всесолодкий і всещедрий Ісусе, що вознісся від нас на Небо і сів праворуч Бога Отця, що помилував і обожнив упале єство наше! Зглянься з висоти небесної на нас, немічних і до землі похилених рабів Твоїх, і подай нам силу з висоти перемагати всі спокуси, що від тіла, світу і диявола на нас приходять, щоб думали ми про високе і небесне, а не про земне. І охорони нас від усіх ворогів видимих і невидимих, що повстають на нас. А після закінчення земного життя нашого вознеси душі наші в небесні оселі, де зі святими ми завжди співатимемо: Алилуя.

Цей кондак співається тричі, потім ікос 1 і кондак 1

МОЛИТВА

Господи Ісусе Христе, Боже наш, що зійшов з небесних висот заради нашого спасіння і сповнив нас духовною радістю у святі й світлі дні воскресіння Твого, а по закінченні земного служіння Твого вознісся від нас на Небо зі славою і сів праворуч Бога і Отця!

У цей ясний і світлий день Божественного вознесіння Твого на Небо земля святкує і торжествує, Небо сьогодні тішиться вознесінням Творця всесвіту, люди повсякчас прославляють, бачачи, що природа їхня, яка заблукала і впала, вже на раменах Твоїх, Спасе, спочиває і на Небо возноситься, ангели веселяться промовляючи: «Хто Цей, що приходить у славі, сильний у боротьбі, Він насправді Цар Слави?!»

Допоможи і нам, немічним, що по-земному думаємо і не перестаємо лише тілам догоджати, величний вихід Твій на Небо обдумуючи й прославляючи, відкласти нарешті усі свої життєві й тілесні турботи і разом з апостолами Твоїми на/ Небо усім серцем і всіма помислами своїми споглядати, не забуваючи, що там, на Небі, оселі наші, а тут, на землі, ми лише подорожні й прибульці, котрі вийшли з батьківського дому і віддалилися в далеку країну гріха.

Заради цього просимо Тебе, Господи, Своїм славним вознесінням віднови нашу совість, бо нічого дорожчого в цьому світі у нас немає, виведи нас з гріховного полону тіла і світу, щоб ми тільки про горішнє, а не про земне, роздумували, щоб не лише собі догоджали і для себе жили, але Тобі і для Тебе -Господа і Бога нашого – служили й трудилися, допоки не звільнимося від тіла і перейшовши заслужені митарства, досягнемо небесних поселень Твоїх на яких, ставши праворуч величі Твоєї, з ангелами і архангелами та з усіма святими прославлятимемо Всесвяте Ім’я Твоє з Безпочатковим Твоїм Отцем і Всесвятим і Єдиносущним і Животворчим Твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.