АКАФІСТ ВХОДУ ГОСПОДНЬОМУ В ЄРУСАЛИМ

КОНДАК 1

Вибраний Царю Вишнього Сіону, покірний, спасаючий і праведний наш Визволителю, Тебе, Якого на висотах носять херувими і оспівують серафими, сьогодні бачимо на осляті сидячим, що ідеш до Єрусалиму на добровільні страждання. За ради цього поклоняємося Твоєму невимовному до нас співчуттю, і з пальмовими гілками щиро зустрічаємо Тебе, щоби з дітьми єврейськими співати Тобі:

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

ІКОС 1

Собори ангелів і архангелів зі страхом і трепетом оглядаючи з небесних висот Твій, Христе Спасе, на добровільні страждання вхід у Єрусалим, з апостолами невидимо супроводжуючи Тебе

-  Царя свого – і з дітьми єврейськими «осанна на висоті» промовляючи, співали Тобі такі піснеспіви:

Благословенний, Господи Боже наш, бо Ти відвідав і дав спасіння людям Своїм.

Благословенний, Владико Христе, що прийшов і дарував Ти Хрестом спасіння дітям Своїм.

Благословенний Той, Хто прийшов Адама із глибини пекла покликати.

Благословенний Той, Хто прийшов Єві від давньої нужди волю подарувати.

Благословенний Той, Хто благовістував спокій Ізраїлю і народам спасіння.

Благословенний Той, Хто благовістив Завіт Новий через окроплення кров’ю Своєю.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 2

Марта і Марія, бачачи Тебе, Ісусе, що знову прийшов у Вифанію за шість днів до Пасхи, приготували Тобі вечерю, був тут і Лазар – один із тих, що возлежали. Марта щиро прислуговувала Тобі, подаючи всякі страви, а Марія вибрала кращу долю, будучи вдячною за воскресіння брата свого, взяла літру запашного дорогоцінного мира, намастила ноги Твої і обтерла їх волоссям своїм, щиро від усього серця співаючи Тобі: Алилуя.

ІКОС 2

Юда не міг зрозуміти розумом своїм того, що Ти добровільно прийшов постраждати, і, маючи вже намір зрадити Тебе, обурений тим, що Марія помазала миром ноги Твої, Господи, сказав: «Навіщо таке марнотратство на миро? Адже можна було б продати миро це більш як за три сотні динаріїв і роздати убогим». Це сказав він не тому, що дбав про бідних, а тому, що був злодієм. Але Ти, Господи, знав, що скоро треба буде Тобі смерть прийняти і оправдав ту святу жінку, промовляючи: «Залиште її, вона заздалегідь намастила тіло Моє на похорон». Тож. вшановуючи добровільне пришестя Твоє на страждання, так співаємо Тобі:

Благословенний Ти, Господи, бо Марія на вечері наперед до похорону приготувала Тебе.

Благословенний Ти, Ісусе, бо Юда в душі ще у Вифанії на смерть засуджений.

Благословенний Той, що прийшов у Вифанію, в дім миру, щоб любов’ю і миром прийняти від Марії помазання.

Благословенний Той, Хто прийшов в Єрусалим на добровільні муки, щоб від святих жінок-мироносиць любов усьому світові возвістити.

Благословенний Той, Хто підняв Лазаря із мертвих, хай у кріпості буде пришестя Твоє.

Благословенний Той, Хто Себе Самого прийшов підняти з гробу, хай же буде славним і вхід Твій.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 3

На престолі на небі, на ослятку на землі, Тебе носять, Христе Боже. Ангелів хваління й дітей оспівування прийняв Ти. І всі вони кликали до Тебе: благословенний Ти, що йдеш Адама призвати, а ми співаємо Тобі: Алилуя.

ІКОС 3

Маючи воістину божественну владу, Владико Христе, Ти на другий день вийшов дуже рано з Вифанії і коли наблизився до Єрусалима, – послав двох Своїх учнів, сказавши їм: «Ідіть в село, що перед вами, а коли ввійдете, – побачите осля прив’язане, що на нього ніколи ніхто з людей не сідав. Відв’яжіть його і приведіть. Коли ж вас хтось запитає: «Нащо відв’язуєте», – так відкажіть йому: «Господь потребує його». І пішли учні і привели осла з віслючком малим, покривши його одягом своїм. І Ти, Господи, Якого носять херувими, тепер як чоловік сів на молоде ослятко заради нас і як Цар покірний прийшов у світ цей в місто Отця Твого Давида. Тому зустрічаємо Тебе такими величаннями:

Благословенний Той, що в Вишніх з Отцем на престолі сидить, і на дитя осляче сісти зволив.

Благословенний Той, що на небесах від сил вишніх приймає величання, і від дітей на землі поклоніння прийняв.

Благословенний Той, що царює віками, і в Єрусалим увійшов зі славою.

Благословенний Той, що приймає смиренних, і прийшов до своїх з покорою.

Благословенний Той, що сів на осля безсловесне, і захотів розрішити давнє мовчання.

Благословенний Той, що тут прийняв дивну бідність, а на небі з Отцем і Духом тепер сидить разом.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 4

Буря нерозуміння зворушує мій розум, як достойно возвеличити велике сходження Твого таїнство, Господи: бо маючи за Престіл небо, Ти на осля швидко сів, уподібнившись до людини, щоби звільнити її від давньої німоти, щоб збулося сказане пророком Захарією: Радуйся дуже, дочко Сіону, проповідуй дочко Єрусалимська. Це Цар твій іде до тебе, Праведник і Спаситель. Він Покірний сів на осля юне. За це прославляємо з миром на осляті входження Твоє в Єрусалим, щиро співаючи Тобі: Алилуя.

ІКОС 4

Багато народу, що прийшли на свято, чули як ідеш Ти, Господи, в Єрусалим. Вони зібралися разом великим гуртом і стелили одяг свій на дорозі, інші зрізали гілки з дерев І також стелили по дорозі, а всі, хто був попереду і ззаду, викрикували Тобі: «Осанна Сину Давидовому! Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Благословенне грядуще Царство в Ім’я Господа отця нашого Давида! Осанна на висоті!». Заради цього і ми носимо віття з дерев – знамення воскресіння – у цей передсвятковий день і Тобі як Переможцю смерті співаємо:

Благословенний Ти, Царю Ізраїля, що Царство не від світу цього прийшов шукати.

Благословенний Ти, Сину Давидів, що не доломив тростини надломленої.

Благословенний Ти, Пастирю добрий, що прийшов знайти овечку заблукану.

Благословенний Ти, Ягнятко покірне, що Себе Самого захотів принести в жертву.

Благословенний Ти, Владико створіння всього і створіннями з любов’ю зустрінутий і віттям пошанований

Благословенний Ти, Царю Слави, з царською славою учнями супроводжуваний і малими дітьми прославлений.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 5

Будучи від віку зодягнений богосвітлою красою і міцністю, Господи, Ти ідеш зі славою в Сіон, сходячи на гору Єлеонську, щоб сповнилося пророцтво пророка Наума: Це на горах ноги Того, Хто благовістує і Сповіщає мир. Святкуй, Юдеє, свята твої, обяви обітниці твої. І ще сповнюється друге пророцтво праотця твого Давида: бачити будуть вхід Твій, Боже, вхід Бога мого, зі святими. Коли ж наблизився Ти до сходження з гори Єлеонської, усі учні почали радіючи величати Бога багатьма голосами, разом прославляючи Тебе за всі чуда, які вони бачили, говорячи: «Благословенний Цар, що йде в Ім’я Господнє! Мир на землі і слава во вишніх!» Заради цього і ми – Новий Ізраїль – сьогодні від імені Церкви, радіючи співаємо Тобі разом з ними: Алилуя.

ІКОС 5

Фарисеї, що були з народом, побачивши, як нестримно зростає радість народу через Тебе, Господи, коли Ти сходив з гори, і що голоси учнів Твоїх такі ж сильні, розгнівалися й мовили до Тебе: «Учителю, заборони учням Своїм». Ти ж відповів їм: «Якщо вони замовкнуть, каміння кричатиме», бо так пророкував пророк Авакум, говорячи: «… каміння стін закричить, дерево ж відповідати буде їм». За це й ми, хоч холодні душею і тілом, наче каміння, за словом Твоїм не перестанемо співати Тобі такі величання:

Благословенний Ти, Господи Боже наш, що прийшов в Єрусалим спасти грішників.

Благословенний Ти, Христе Спасе наш, що сповістив вірним Своїм, як Ти близько до нас.

Благословенний Ти. Сину Отців, що йдеш Кров’ю з Хреста Твого небесних і земних примирити.

Благословенний Ти, Сину Людський, що йдеш велику любов Отця Небесного усьому світу возвістити.

Благословенний Ти, Царю царюючих, бо Царство Твоє -Царство всіх віків.

Благословенний Ти, Владико пануючих, бо володіння Твоє – у всякому роді і роді.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 6

Проповідниками Божественної сили Твоєї, Господи, були ті юдеї, що у Вифанії з Тобою були. – вони тут, в Єрусалимі, свідчили про те, як Ти Лазаря з гробу воскресив. Тому й зустрів Тебе народ, коли почув, яке чудо сотворив Ти. І говорили один до одного: чого чекаємо і не йдемо назустріч Синові Давидовому з віттям фініковим, щоб сповнилося Писання: «Зійду на фінік, удержу віття його», а Він і є Фінік правди, про який сказав Давид: «Праведник, неначе фінік зацвіте». Через те спочатку віттям вшановували Тебе народи, співаючи «Осанна!», але потім з дрючками вийшли проти Тебе, як на розбійника, не вміючи співати: Алилуя.

ІКОС 6

Засяяло у всій славі своїй і красі Святе місто Божий Сіон – «місто Царя Великого», коли наблизився Ти до нього, Господи, і побачив з висоти гори Єлеонської усі будівлі церковні й інші дуже гарні міські забудови. Тоді, Господи, бачачи Святе місто, Ти заплакав над ним, як батько дітолюбний, і з плачем промовив: «Якби розуміло ти хоч в цей день твій, що є для спокою твого, але скрите воно від очей твоїх». І тоді пророкував Ти, що прийдуть дні, коли оточать Святе місто вороги і розіб’ють його, і повбивають дітей його, і не залишиться каменя на камені від нього, бо не зрозуміло воно часу відвідин Твоїх. Ми ж, розуміючи Тебе, як Доброго пастиря, що тужить за заблуканими вівцями Своїми, співаємо Тобі:

Благословенний Ти, Пастирю овець Великий, бо прийшов знайти вівцю , що загинула.

Благословенний Ти, Архієрею майбутніх благ, що захотів немочам нашим співстраждати.

Благословенний Ти, Нового Завіту Заступнику, що захотів спасти людей, які впали, від смерті вічної.

Благословенний Ти, Судде Найсправедливіший, бо правдивий Ти і справедливо судив місто твоє.

Благословенний Ти, Спасе Наймилостивіший, бо Ти був милостивим і милістю Твоєю наповнена вся земля.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 7

Бажаючи звільнити рід людський від роботи ворожої, Ти, Ісусе, прийшов до Єрусалима, щоб сповнилося Писання: «Явиться Бог богів у Сіоні». І коли прийшов Ти туди, здригнулося усе місто: одні вийшли Тобі назустріч голосно виголошуючи: «Осанна Сину Давидовому», а інші здивовано запитували: «Хто є Цей?».

О, нерозумні старці, неправдиві учителі! Усі вулиці міста говорять про чуда Твої. Уся Юдея сповнена благодіяннями Твоїми, а ці запитують: Хто Ти? Лазар недавно воскрес, і не розуміють, Хто забрав його від смерті? З домівки Яірової Ти щойно вийшов, і знову не розуміють, Хто оживотворив дочку його? Ні, вони розуміють, але не хочуть заспівати Тобі: Алилуя.

ІКОС 7

Дивне видіння показав Ти, Ісусе, коли зі славою увійшов в Єрусалим і там, як Архієрей, відвідав святий храм, щоб побачити його. В дім Отця Твого Ти прийшов з владою і сповнилося пророцтво святого пророка Авакума: «Господь у Святому храмі Своєму, хай мовчить вся земля перед лицем Його». І вигнав геть усіх, хто був там, хто продавав і купував, промовляючи: «Храм Мій храмом молитви назветься, а ви зробили його вертепом Розбійників». І так сповнилося друге Писання: «Ревність до дому Твого пройняла Мене». Ми ж, боячись праведного гніву Твого, Господи, лиш одного просимо в Тебе: щоб жили ми в домі Твоєму усі дні життя нашого, бачили красу і відвідували храм Твій святий, так Тебе прославляючи:

Благословенний Ти, що живеш в нерукотворних храмах на Небі і в храм земний зійшов зі славою.

Благословенний Ти, що полюбив поселення слави Своєї на землі і дім молитви загородив від турбот життєвих.

Благословенний Ти, Господи сил, бо прекрасні поселення Твої і вони значно кращі від поселень нас, грішних.

Благословенний Ти, Царю слави, бо краще день у дворах твоїх, ніж тисячі в містах нечестивих.

Благословенний Ти, Славний в Сіоні, бо страшне і величне Ім’я Твоє.

Благословенний Ти, що живеш в Єрусалимі, бо святий храм Твій дивний в правді Твоїй.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 8

Дивне і славне чудо сотворив Ти, Христе, коли раптом прийшов у Церкву Свою і зцілив там кривих та сліпих, які приступили до Тебе, як Світодавець і Лікар Милостивий, як «правда перед Тобою» , як говорив Давид і там усім у день цей великий і передсвятковий зілляв Ти радість, правду, світло і життя, як пророкував про це пророк Софонія, говорячи: «Радій, дочко Сіонова, дуже, бо забрав Господь неправду твою, воцариться Господь посеред тебе і не бачитимеш зла, бо Господь Бог твій в тобі і обновить тебе в любові Своїй заради тебе. Говорить Господь: спасу скривджену і прийму відкинуту». Заради цього і ми, радіючи в день свята відвідин Твоїх, співаємо Тобі: Алилуя,

ІКОС 8

Ти весь був любов’ю, Найсолодший Ісусе, заради цього улюблений Ізраїль хвалу Тобі приносить з уст немовлят і дітей незлобних.Коли старці і вчителі їхні зневажаючи Бога, запитували: хто є Цей, діти, наче богослови, співали Тобі «Осанна Сину Давидовому», і з віттям та квітами зустрічали в храмі прихід Твій, пророкуючи тим скоре воскресіння Твоє із мертвих. Дозволь і нам, одержимим гордістю, як дітям невинним, звернутися до Тебе бо таких є Царство Небесне, щоб від чистого серця разом з ними принести Тобі величання такі:

Благословенний Той, Кого на висотах оспівують серафими, що від невинних дітей прийняв піснеспіви.

Благословенний Той, Кого на висотах носять херувими, бо чисті серцем богоносно носять Тебе в серцях своїх.

Благословенний Той, Хто прийшов скинію Давидову, що впала, піднести, щоби нашу внутрішню благообразну скинію ще раз просвітити.

Благословенний Той, Хто храм свій зробив домом молитви, щоб нас, які були вертепом душезгубних розбійників, знову домом чистим для Духа Святого сотворити.

Благословенний Ти, Якому тисячі тисяч служать на небесах і стільки ж стоять перед Ним.

Благословенний Ти, Якому сонми дітей пісні співали на землі і тисячі людей зустрічали Його.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 9

Тисячі юдейських архієреїв і книжників, бачивши чуда, які Ти, Ісусе, сотворив в храмі, і чуючи підлітків, які співали: «Осанна Сину Давидовому», обурившись спохмурніли і звернулися до Тебе: Чи чуєш, що ці говорять? – Ти ж промовив до них: хіба ви не чули ніколи, що із уст дітей і немовлят почув Ти хвалу? Ми ж, дивуючись закам’янінню і жорстокості сердець їхніх, незлобні, як діти нині, в простоті сердечній співаємо Ангельську пісню: Алилуя

ІКОС 9

Красномовці богонатхненні, хоч і багато говорять, та не можуть віддати належну подяку незбагненному сходженню Твоєму, Христе, що нині добровільно прийшов в Єрусалим Хрест перетерпіти. Тому й заховав Ти від мудрих і розумних Своє Божество і відкрив те дітям, які чистими серцями швидше від отців своїх відчули, що Ти – воістину Христос. Дозволь і нам чистими душами і неоскверненими устами сповідувати Божественну славу Твою так співаючи:

Благословенний, що явленням слів Своїх Ти дітей просвітив і нарозумив, тож просвіти і наш розум думки і серця наші.

Благословенний Ти, що творенням чудес засвідчив Своє Божество, відкрий наші очі, щоб зрозуміли ми чудеса через закон Твій.

Благословенний Ти, що пасеш Ізраїль, паси й мене в покорі духа на пасовищі достатку.

Благословенний Ти, що обороняєш Якова, посели мене в чистоті серця на водах спокою.

Благословенний Ти, Царю світу, хай засяє правда у днях Твоїх, доки світитиме місяць.

Благословенний Ти, Сонцю Правди, хай просвітиться світло Твоє в багатстві світла, доки сяє сонце.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 10

Щоби спасти народи Ти, Христе Боже наш, підняв декого з еллінів і вони прийшли на свято, щоб побачити Тебе. Заради цього вони приступили до Пилипа говорячи: «Хочемо Ісуса бачити». І той разом з Андрієм звернулися до Тебе, Ти ж відповів їм, що нині вже настав час, коли прославиться в ньому Син Людський. До своїх бо прийшов Ти і свої Тебе не прийняли, і на смерть засудили. Тому як зерно пшениці не принесе плоду, якщо впавши в землю не помре, так само і Ти смертю Своєю великий плід приніс між народами, щоб сповнилося пророцтво пророка Ісаї, бо явився Ти тим, хто не шукав Тебе, і знайшли Тебе ті, що про Тебе не питали. Тож прийдіть народи і побачите тут Царя небесного, Який на престолі високому – на осляті молоденькому в Єрусалим входить, щоби всі єдиним серцем і єдиними устами заспівали Йому: Алилуя.

ІКОС 10

Царю Предвічний, Покірний і Праведний, що спасаєш нас, наш Утішителю! Ти покірно прийшов у день цей в Єрусалим на смиренному ослятку сидячи, щоби буйність кінську на землі приборкати. Тому покора Твоя розумна хай буде для всіх людей, і нехай усі знають, що Ти дивишся тільки на покірного, мовчазного і тремтливого від слів Твоїх. За це «нехай розкують мечі свої на плуги, а списи на серпи, і нехай не звикають більше ніколи воювати». Ми ж «покірні душею і лагідної вдачі благодаттю приймемо Покірнішого від усіх Владику, що йде гординю лукавого знищити». Тож в покорі духа заспіваймо Йому:

Благословенний Той, що зійшов на гору Сіон, щоб мир Ізраїлеві благовістити.

Благословенний Той, що проповідував Єрусалимові, щоб спасіння народам сповістити.

Благословенний Той, що прийшов благовістити бідним про літо Господнє приємне, щоб усіх зворушеним серцем зцілити.

Благословенний Той, що захотів сповістити полоненим відпущення, щоб усіх принижених на потіху звільнити.

Благословенний Ти, бо як квочка курчаток під крила свої збирає, так усіх обтяжених гріхами Ти Хрестом відкупив.

Благословенний Ти, що як зерно пшеничне в землю вкинене, так Ти до похорону ідеш, щоб усіх, хто до глибини пекла впав, воскресінням обновити.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 11

Найкращі піснеспіви принесемо Тобі, Христе, разом з діточками невинними, що «осанна» Тобі заспівали. З ними і ми співаємо «Тобі: Бог Господь, і явився нам». Тож з квітами і галузками створимо Тобі празник святий, чистий і духовний, щоби знову довершив Ти вхід у внутрішні храми душ наших, як обіцяв, мовлячи: «Не залишу вас сиротами, але знову прийду до вас. А хто любить Мене, і Я полюблю його і явлюся йому Сам. І Отець Мій полюбить його, і прийдемо до нього і житло у ньому сотворимо». Нехай же благословенним буде вхід Твій! Прийди і сядь на престолі розуму нашого, як раніше на ослятко, і царюй у серцях наших і розріши всі безмовні пристрасті наші, щоби з квітами, які завжди цвітуть чистотою, як колись діти, ми заспівали Тобі: Алилуя.

ІКОС 11

Небесним світлом засяяв сьогодні святий храм, коли Ти, Ісусе, відвідав його і очистив від придбань земних, а разом з ним просвітилось і місто все, як і пророкував Ісая: «Відвідав Сіона, бо вийшов закон і слава Господня із Єрусалиму», бо на страждання прийшов Ти, і світло, радість та любов приніс Ти Хрестом Своїм. Заради цього перед Хресними стражданнями Своїми Ти сказав учням: «Уже мало, часу буде світло між вами, тож ходіть доки світло маєте, щоб темрява не взяла вас. Віруйте у світло, щоб синами світла стали ви». Сказавши так, Господи, щоб під час терпінь Твоїх не потухло у них світло віри і щоб не залишилися вони у темряві безвір’я, не розуміючи куди йдуть, але щоб усі православне в Тебе віруючи співали Тобі:

Благословенний Ти, Христе, Світло світові, від світу лукавого зневажений.

Благословенний Ти, Ісусе, Сонце Правди, вірними Твоїми завжди звеличений і завжди прославлений.

Благословенний Ти, тихий Світе, що на захід Свій до Єрусалиму прийшов Ти.

Благословенний Ти, бо живучи у світі неприступному, ідеш весь світ просвітити зорею воскресіння.

Благословенний Ти, солодкий і завжди життєносний Світе, що в Сіоні з’явився, щоб просвітити духовну пітьму нашу.

Благословенний Ти, Світильнику, в Єрусалимі засвічений, щоб знову засвітити погаслий наш світильник.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 12

Благодать Свою подай нам, Ісусе, як раніше подав Ти її діточкам єврейським, що «осанна» Тобі заспівали і пізнали Твоє Божество. І сьогодні у ці святкові дні будь близько біля нас, Господи, але найперше біля тих, хто призиває Ім’я Твоє в дусі покори і спокою, лагідності і любові. Сподоби й нас відчути благодать пришестя Твого спокій Божий, який перевищує всяке розуміння наше про Тебе, і так просвітивши душі наші, ми приємно й радісно заспівали Тобі, що Завіт новий заповісти прийшов нам скропленням Крові Своєї: Алилуя.

ІКОС 12

Оспівуючи Твоє на добровільні страждання пришестя, Христе, поклоняємося початку Хреста Твого і з дітьми єврейськими радіючи, з квітами й галузками зустрічаємо Тебе і святкуючи прославляємо, бо Ти є воістину Месія Христос, що прийшов і повинен знову прийти зі славою судити живих І мертвих уже не на осляті сидячи, але як Цар царів і Господь пануючих. Йому ж бо Ім’я «Слово Боже», і услід за Ним не діти «осанна» співатимуть, але усе воїнство небесне голосами сильнішими від грому страшного співатиме: Алилуя., спасіння, честь, слава і сила Господеві нашому, бо воцарився Господь Вседержитель. Такий величний і урочистий вхід Твій в Сіон Горішній, що сходить з Неба від Бога з вірою, ми прославляємо в земний Сіон на світле заколення вхід Твій, співаючи Тобі:

Благословенний Ти, Сину Отця, бо звінчавши людину славою, Сам ідеш вінчатися терням, щоб терноносне єство наше плодоносним сотворити.

Благословен Ти, Ягнятко Боже, що взяло гріхи світу, щоб Кров’ю Своєю нас, що впали, білішими від снігу зробити.

Благословен Ти, Жениху душ і сердець наших, що ідеш від осель Своїх, щоб ніхто не заховався від любові Твоєї.

Благословен Ти, Пастирю добрий, бо входиш нині у свій овечий двір, щоби ніхто не вкрав нас з опіки руки Твоєї.

Благословен Ти, Учителю наш, бо заради Сіону не мовчав аж до хресної Пасхи Твоєї, щоб друзів Своїх до кінця словом і любов’ю на вечері потішити.

Благословен Ти, Спасителю наш, бо в ризи червоні на останок захотів зодягнутися, щоби нас наче невісту ризою спасіння і одягом радості прикрасити.

Благословенний, Хто йде в Ім’я Господнє! Осанна на висоті!

КОНДАК 13

О Ісусе Христе, Ягнятко Боже, що раніше всіх віків на заколення приготоване, а нині в Єрусалим на добровільні страждання йдеш! Прийми від нас разом з квітами і віттям, це маленьке принесене Тобі моління, щоби у ці святкові дні ми йшли стопами Твоїми в тиші й лагідності духа, зі щирими і чистими серцями, і щоб перебували з Тобою так протягом усього земного паломництва нашого. І дозволь нам неосудне причаститися Божественної радості Святої Пасхи Твоєї тут, на землі, щоби після відходу нашого до Єрусалиму Небесного, ми навіки з’єдналися з Тобою і зі всіма святими, співаючи ангельську пісню: Алилуя, алилуя, алилуя.

Цей кондак читають тричі, потім ікос 1-й  та кондак 1-й

МОЛИТВА

Господи, Ісусе Христе Боже наш, що на висотах з Отцем на престолі сидиш, Якого завжди носять на крилах херувими і оспівують серафими, Ти у дні земного життя на ослятко сісти зволив заради нашого спасіння, від дітей був оспіваний і в святе місто Єрусалим за шість днів до Пасхи на вільні страждання прийшов, щоб спасти світ Хрестом, похороном і воскресінням Твоїм!

І як тоді люди, що сиділи в темряві й тіні смертній, взявши віття дерев та квіти від фініків, зустрічали Тебе – Сина Давидового, сповідуючи Тебе, так і нас, що їх наслідуємо й квіти та віття в руках тримаємо, сьогодні, у цей передсвятковий день, збережи і охорони. І як ті народи й діти «осанна» Тобі приносили, дозволь нам псалмами та піснеспівами духовними чистими і неоскверненими устами прославляти велич Твою у день свята цього і протягом цілого тижня страстей Твоїх неосудно дочекатися та запричаститися Божественної радості Святої Пасхи у світлі дні життєносного воскресіння Твого, щоб оспівували і прославляли ми Твоє Божество разом з Безпочатковим Твоїм Отцем і Всесвятим, Благим і Животворчим Духом Твоїм завжди, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.